Preview – Just Cause 2 – Zběsilá akce podruhé

Tagy:  Just Cause 2, Avalanche Studio, fps, zbraně, CIA, Rico Rodriguez, Baby Panay, just, cause

Sponzorované odkazy:

Preview – Just Cause 2 – Zběsilá akce podruhé

Spojte dohromady několik čistokrevných akčních filmů s naprosto neuvěřitelnými efekty a kaskadérskými kousky a ve výsledku získáte druhý díl Just Cause. Správná akce na odreagování a pořádné plýtvání vašimi olověnými přáteli, to je to, co nám nabídl již předchozí díl. Připravte se na ještě lepší a propracovanější akce, o kterých se vám nezdálo ani v těch nejhorších snech.

Krásný ohňostroj…Krásný ohňostroj…

Chuck Norris je bábovka!

Bývalý agent Rico Rodriguez americké výzvědné služby CIA se z pohodového odpočinku přesouvá opět do akce, protože se na světě objevuje stát, který je utlačován a sužován bezprávím. Přesunete se do chudých oblastí Asie na rozlohou doslova gigantický ostrov zmítaný diktaturou Baby Panay. Hezké jméno, nemyslíte? Klaustrofobie vás tedy určitě nepotká. Co je vaším primárním úkolem? Co jiného, než vzbouření farmářského lidu. Avšak tímto příběh končí, nic víc v žádném případě neočekávejte. Ale příběh nikdy nebyl nejsilnější části Just Cause. Tím největším lákadlem je naprosto zběsilá akce bez jakýchkoliv zábran. Oproti prvnímu dílu také přibude značné množství přibližovadel. Usednete do více než stovky různých vozidel. Zlepšit by se mělo i jejich ovládání. Na scénu se dostanete také s padákem a kotvou, které mají konečně pořádné uplatnění.

Alespoň jsem na čerstvém vzduchuAlespoň jsem na čerstvém vzduchu

Teroristé, třeste se…

Zlověstný diktátor Baby Panay má na ochranu obrovskou armádu. Čištění různých prostorů a převýchova té největší spodiny lidské společnosti se stane vaším denním chlebem. Vedle hlavní dějové linie budete plnit i různé dobrovolné vedlejší úkoly. Tvůrci slibují větší smysluplnost a lepší myšlenku u dobrovolných úkolů, protože v předchozím díle se o nějaké dobré myšlence mluvit nedalo. Ani hlavní mise nebudou nikterak originální. Jejich podstata bude spočívat v jednoduché myšlence – přijet, zneškodnit hlavní cíl, dočistit, odjet. Jak naložíte s postupem bude záležet jen a pouze na vás.

Co kdyby ten vrtulní vybouchnul?Co kdyby ten vrtulní vybouchnul?

Bez zbraní ani ránu

Akční hra a bez zbraní? To samozřejmě nelze a v případě Just Cause 2 už vůbec ne. Rukou vám projde nespočetné množství různých kvérů. Počínaje malým samopalem či pistolí, přes ty trochu ostřejší pušky a konče u těžkých bambitek, jako je třeba raketomet. Největším lákadlem je ale již zmiňovaný padák a hák. Padák vám umožní snést se velmi stylově na nepřátele a překvapit je skromnou sprškou olova. Jak se tak patří, munice bude dostatek, nemusíte se bát. Padák bude použitelný téměř kdekoliv, protože je schopný se otevřít kousek nad zemí. Nějaké fyzikální zákony se zde opravdu neřeší. Již v minulém díle jste měli tu čest poznat velmi mocný nástroj – hák. Bohužel tvůrci nevyužili potencinálu této šikovné věcičky. Ve druhém díle se už konečně můžete přitáhnout, respektive zaháknout, téměř kdekoliv. Opět se stává vstup na bojovou scénu o něco více stylovější.

A bude čas na plavání?A bude čas na plavání?

Zpracování

Chlapci z Avalanche Studia slibují lepší hratelnost a řízení vozidel. Stejně jako předchozí díl by mělo být grafické zpracování na vynikající úrovni. Pohyby objektů a postav by také měly být relativně propracované. Jednoduše řečeno by hra měla nabídnout potěšující zpracování.

Skoro jako v Číně…Skoro jako v Číně…

Závěrem

Co dodat? Je možné si přát lepší akci? Nijak zbytečně neotravující ale přesto relativně obstojný příběh, špičkové zpracování a zbraňový arzenál, o kterém se vám nezdálo ani v té nejčernější noční můře. Pešky také nebudete chodit, aut je totiž opravdu požehnaně. Velmi rozsáhlý ostrov jako bonus. Bojím se snad jen délky hrací doby, která by ale podle tvůrců měla být dlouhá. Just Cause 2 bude prostě výborná akční řež na odreagování, která nabídne mnoho hodin zábavy. Jak tento počin dopadne, se dozvíme 26. března 2010, kdy hra vyjde na všechny nejpoužívanější herní platformy.

Koupit Just Cause 2 XBOX 360 za 1499 Kč

Koupit Just Cause 2 PS3 za 1499 Kč

Koupit Just Cause 2 PC za 899 Kč

Článek Preview – Just Cause 2 – Zběsilá akce podruhé byl publikován 6. ledna 2010 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...