Sacred 2: Fallen Angel – užijte si pořádné RPG

Tagy:  Sacred 2, sacred, RPG, fantasy, fallen angel, fallen, angel, ancaria, sacred 1

Sponzorované odkazy:

Sacred 2: Fallen Angel – užijte si pořádné RPG

Druhé pokračování prvního, velmi úspěšného, herního titulu Sacred mělo před sebou nelehký úkol, se kterým se potýká většina vícedílných her – pokořit svého předchůdce. Proč je tento úkol tak těžký? Hlavně proto, že když si opravdu vyhrajete s prvním dílem, a to jak příběhem, tak hratelností, rozsáhlostí světa i grafikou, tak bývá těžší dát dohromady hru, která bude ve všech ohledech lepší. Pojďme se tedy podívat, zda se to tvůrcům Sacredu povedlo, či ne.

Hrdinové s podporou bohů

Do jakých postav se budete moci vžít ve světě Sacred 2? Připraveno je pro hráče celkem šest postav, každá samozřejmě s jinými schopnostmi a můžete své postavě také zvolit Boha, který jí propůjčí některé speciální schopnosti. Co se týče hrdinů samotných tak máte na výběr mezi: Elfkou, která spoléhá hlavně na svoje magické schopnosti; Shadow Warrior nebo Temple Guardian potěší zase ty, kdo se rádi vrhají do boje tváří v tvář; Dryáda, Seraphim a Inkvizitor jsou pak postavy, co se zaměřují jak na zbraně, tak na kouzla. Až na Inkvizitora a Seraphim si můžete vybrat, zda se svou postavou budete bojovat za dobro či zlo. Se Seraphim můžete být pouze na světlé straně a s Inkvizitorem pouze na temné.

SeraphimSeraphim

Herní svět, pěšky nebo na koni

Pokud jste fandové obrovských světů, jakými se pyšní třeba Oblivion nebo Gothic 3, jistě se vám zalíbí i Sacred 2. Svět je totiž opravdu rozlehlý a jeho celé prozkoumání vám určitě pár hodin zabere. Naštěstí autoři mysleli i na ty, které nebaví procházet každý metr světa pěšky a proto přidali pro lepší cestování do hry koně. Při procházení světa se ale také určitě nudit nebudete. Je celý doslova posetý městy a vesničkami, které jsou zasazeny do různých krajin, od pouští po vysoké hory s malebnými údolími, a nouze samozřejmě nebude ani o velké množství podzemních prostor, jako jsou dungeony, opuštěné doly, či stoky.

Grafika

Autoři si dali opravdu záležet na propracování celého světa a musím říct, že se jim podařilo vytvořit skvěle vypadající krajinu i modely měst a postav. Vše vypadá celkem věrohodně a nutno dodat, že si vývojáři dali velkou práci i s výzdobou interiérů a to jak budov, tak i jeskyní.

Dobře propracovaná grafikaDobře propracovaná grafika

Příběh

Celý příběh se odehrává 2000 let před příběhem Sacredu 1. Se svou postavou se objevíte ve světě zvaném Ancaria, nutno dodat, že každá postava se objeví v jiné části mapy, takže alespoň začátky nebudou stereotypní. Svět je na pokraji války o ovládnutí Ancarie. Dříve vládli Elfové, ale jejich říše se zhroutila kvůli dohadům o využití tajemné T-Energie, která se nyní vymkla kontrole. Města byla zničena a zvířata zmutovala. Jediný, kdo může vše napravit, nebo uvést do totálního chaosu, jste nyní vy.

Hlavní příběh je tedy nepříliš originální, ale naštěstí se ho nemusíte striktně držet, protože v Sacred 2 je hromada vedlejších questů, které vás zabaví na dosti dlouhou dobu. Zadavatele úkolu poznáte velmi jednoduše, podobně jako například v MMORPG World of Warcraft nad nimi svítí vykřičník a pokud jdete úkol odevzdat, svítí nad nimi otazník. Takovýchto úkolů najdete ve hře stovky takže o zábavu je postaráno.

Se zvyšující se úrovní si budete moci zlepšovat své základní dovednosti, případně nějaké nové přidat. Všechny postavy mají několik společných vlastností (síla, obratnost, inteligence,…) a také svá specifická zaměření. Dále se můžete zlepšovat i v obecných dovednostech jako jsou alchymie, kovářství, smlouvání a podobně.

Bojujte magií i mečemBojujte magií i mečem

Povedlo se splnit úkol?

Sacred 2 se určitě svým autorům povedl. Sice nemá příliš chytlavý příběh, ale to je plně vyváženo skvělým grafickým zpracováním, ohromným herním světem a stovkami vedlejších úkolů. Jediné, co mě u Sacred 2 zarazilo, jsou HW nároky. Optimální stroj na spuštění této hry potřebuje Dual Core 2.0 GHz procesor, 2 GB RAM, 512 MB grafickou kartu (např. nVidia GeForce 8800 GTS nebo ATI Radeon HD 3870) a neuvěřitelných 25 GB volného místa na disku.

Výhody:

  • grafika
  • rozsáhlý svět
  • množství vedlejších questů

Nevýhody:

  • slabší příběh
  • potřeba 25GB na disku

Moje hodnocení:  80 %

Článek Sacred 2: Fallen Angel – užijte si pořádné RPG byl publikován 29. listopadu 2009 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Pavel Bobek. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...