Torchlight: Zkraťte si čekání na Diablo!

Tagy:  Torchlight, Runic Games, RPG, Alchymista, Přemožitel, Ničitel, Diablo, pet, rpg hry, hry

Sponzorované odkazy:

Torchlight: Zkraťte si čekání na Diablo!

Blizzard neustále odkládá vydání třetího pokračování legendární série Diablo. Díky novému akčnímu RPG s názvem Torchlight od týmu Runic Games si však čekání na Diablo určitě zkrátíte. Stačí vám pouze uchopit pořádný meč a nerozbitný štít a nakonec se doslova prosekat masami různých příšer a příšerek. Hurá na ně!

To koukáte, co?To koukáte, co?

Síla, chytrost a magie…

Torchlight sice nepřináší žádné průkopnické vymoženosti, za to vám nabízí ověřené a usedlé herní principy, a tak se nemusíte bát žádného nepříjemného překvapení. Příběh začíná v městečku zvaném Torchlight, přesněji tedy v dolech u městečka. Vaším úkolem je dostat se do nejnižšího patra důlního komplexu. Čeká vás tedy 35 náročných pater. Vaším prvním krokem ve hře je výběr ze tří postav. Nebylo by to správné RPGčko, aby v něm nebyl nepřemožitelný barbar, zde tedy Ničitel, který zastupuje tu nejtvrdší sortu hrdinů. Nezdráhá se použít jakéhokoli předmětu k usmrcení, popřípadě k dokonalému omráčení, nepřítele. Dalším hrdinou, respektive hrdinkou, je Přemožitelka, což je zastánce boje na větší vzdálenost. Přemožitelka je specialistka v oboru střelných zbraní a také v lukostřelbě. Nemusíte se obávat, tvůrci nezapomněli ani na velmi oblíbenou postavu mága, zde tedy Alchymistu. Alchymista umí nejen kouzlit a zaklínat, ale i vyvolat tajemného robota, který vám velmi úspěšně pomůže zdolat velké masy nepřátel.

Ten inventář je hrozně těžký…Ten inventář je hrozně těžký…

Pes – válečník k pohledání

Jestliže si myslíte, že se budete otravně bít za postup sami, potěším vás. Ve hře jsou k dispozici mazlíčci. Na začátku máte výběr mezi kočkou a psem. I když neoplývají extra bojovými schopnostmi, mohou vám odnést nepotřebné předměty a prodat je ve městě. Tento úkon udělá na požádání nezávisle na vás, jen se chvíli budete muset obejít bez mazlíčka. Váš poslušný a oddaný pet vám může pomoci i s léčením a zpomalováním nepřátel. Zatoužíte-li po dočasné změně image vašeho zvířátka, skýtá se vám možnost nakrmit ho rybičkou, která umožní dočasnou změnu na nějakou příšeru. Při průchodu chodbami se počítá s občasnou ztrátou orientace, a tak budete nuceni chvíli bezhlavě běhat po mapě a hledat vchod do dalšího patra. Celá hra se odehrává v uzavřených prostorách dolů. Kvůli tomu můžete rovnou zapomenout na nějaké přírodní jevy anebo čerstvý vzduch. V průběhu hry navštívíte nejen velké množství nudných a stereotypních chodeb, ale i různé chrámy, komnaty – jednoduše různá magická a prastará místa.

Mě nedostaneš!Mě nedostaneš!

On je čtyřikrát větší!

Různých příšer je ve hře opravdu nepřeberné množství. Na denním pořádku bude nejen zabíjení malých nenápadných a hlavně slabých skřítků, ale i zdolávání nepřemožitelných hor svalů s různými zákeřnými zbraněmi. Zpestřením jsou postranní úkoly na sbírání různých zajímavých předmětů a nebo zabíjení menších bossů. Nějak obzvlášť dokonalou dějovou linii ale nečekejte. Vedle později trochu stereotypního rubání už totiž tvůrci zapomněli na propracovaný příběh. Různorodé obtížnosti si určitě užijete. Obtížnost jako taková se vám ale může jevit i jako menší zápor Torchlightu. Hrdinové s lehkou zbrojí totiž snadněji podléhají fyzickým úderům, a tak si v roli Alchymisty nebo Přemožitele umírání opravdu užijete. Na druhou stranu drsný Ničitel si cestu vyklidí levou zadní. A právě v tom je ten zádrhel – nevyvážená obtížnost

Na něj!Na něj!

Zpracování

Torchlight nabízí velmi dobrou hratelnost. Některé grafika hry potěší, ostatní však zklame. Grafika se nese ve stylu oblíbeného MMORPG World of Warcraft. Grafika je kreslená, avšak relativně propracovaná. Souboje jsou díky tomu opravdu pestrobarevné. Další potěšující stránkou hry je hudba, na které si tvůrci dali opravdu záležet. Vlastníte-li starší hardware, nemusíte se obávat. Náročnost hry je doslova obdivuhodná. Bez jakýchkoli problémů ji rozjedete i na několik let starém železe.

Nezničte mi čepel…Nezničte mi čepel…

Závěrem

Torchlight je opravdu povedený kousek. Herní doba se pohybuje kolem 7 – 12 hodin. Samozřejmě závisí na zvolené obtížnosti a stylu hraní. Potěšující jsou i velmi nízké hardwarové nároky. Skvostná hudba jen dokresluje špičkovou atmosféru velmi zábavné „mlátičky“. Originalitu však nečekejte. Očekáváte-li propracovaný multiplayer, zklamu vás. Hra totiž žádný neobsahuje. Špatnou zprávou je, že je zatím demo k dispozici pouze na Steamu. Sečteno a podtrženo je Torchlight povedené akční RPG, které potěší nejen nadšence legendárního Diabla. Moje hodnocení:  70 %

Výhody:

  • Grafika
  • Hudba
  • HW náročnost
  • Hrací doba
  • Výběr hrdinů

Nevýhody:

  • Rozporuplná obtížnost
  • Nic originálního
  • Pro některé grafika
  • Odehrává se pouze v interiéru
  • Absence multiplayeru

Článek Torchlight: Zkraťte si čekání na Diablo! byl publikován 9. listopadu 2009 v 08.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...