CoD: Modern Warfare 2 – návrat legendy?

Tagy:  Call of Duty, Call of Duty: Modern Warfare, Call of Duty: Modern Warfare 2

Sponzorované odkazy:

CoD: Modern Warfare 2 – návrat legendy?

Dnes jsem si pro vás připravil preview další hry z nesmrtelné série Call of Duty, konkrétně z druhého pokračování úspěšného titulu Moderne Warfare. Fanoušci CoD mi jistě dají za pravdu, že jestli byl nějaký revoluční díl v sérii této hry, pak to byl právě Moderne Warfare, který přinesl mnoho novinek jak po stránce grafické tak i herní a já se proto ptám: „Je možné, aby studio Infinity Ward přišlo se hrou, která přesvědčí hráče, že právě tento díl stojí doopravdy za to?“ Těžko říct, ovšem právě toto preview by vám mělo pomoci ve vašem rozhodování zda-li bude Modern Warfare 2 hrou, do které se nebudete bát vrazit vaše pracně vydělané penízky.

Preview CoD: Modern Warfare 2Preview CoD: Modern Warfare 2

Příběh?

Modern Warfare 2 má navázat v podobném stylu na události z prvního MW. Všechno se tedy bude točit okolo hrozby teroristických útoků, které pramení z nebezpečí vyvolaného politickou nestabilitou v Rusku. Tamní nelítostní a vyzbrojení muži toho využívají, aby formovali silné a ničivé sklady se zbraněmi. Po minulém „revolucionáři" Zakheavovi, jež je mrtev, se situace nijak nezlepšila. Začíná vládnout jeho nástupce Makarov, který mu má být hodně podobný. Dá se říci až horší, protože se musí pomstít za smrt //Zakheava //a díky kontaktům na základny po celém Rusku, se tak situace stává hrozbou pro globální bezpečnost.

Preview CoD: Modern Warfare 2Preview CoD: Modern Warfare 2

Co tu ještě nebylo?

Novinkou číslo jedna je bezpochyby volnost, kterou vám chce studio Infinity Ward dávat v každém okamžiku plně najevo. Znamená to tedy, že postupování v misích již nebude nastaveno na klasický lineární scénář, ale k dokončení daného úkolu se budete moci dostat hned několika způsoby. Zároveň tak neomezenost vašeho pohybu po mapě by měla být dalším velkým lákadlem, které jistě stojí za zmínku. Budete se tedy chtít jít podívat na vzdálenější vrcholek hory, nebo prozkoumat nedaleké houštiny, pak není nic snadnějšího než jednoduše vyrazit. A to buď po svých nebo v nějakém z aplikovaných vozidel. Kromě klasických jeepů a náklaďáků se zde taktéž setkáme se sněžnými skůtry, které vám budou pomáhat při prozkoumávání drsné severské krajiny. Vývojáři slibují, že se také dočkáme například lezení a šplhání po ledových stěnách nebo snad potápění v hlubinách oceánu. Co se týče prvků vaší výbavy měly by zde být zakomponovány věcičky jako obranný štít, zařízení na detekci tlukotu srdce, přenosné střílecí věžičky a mnoho dalšího.

Preview CoD: Modern Warfare 2Preview CoD: Modern Warfare 2
Preview CoD: Modern Warfare 2Preview CoD: Modern Warfare 2

Hra nebo film?

Tvůrci si jsou vědomi, že mají li udělat doopravdy žádanou hru, pak musí hráč vtáhnout do děje všemi deseti, což se dá provést dvěma způsoby. Ten první je jasný, tedy vymyslet kvalitní příběh. No a ten druhý způsob je, že hra by měla celkově působit jako film, do kterého hráč nemalou měrou zasahuje. Jak toho chtějí docílit? První, předpoklad je dokonalá grafika, což si myslím, že díky nové streamovací technologii splňuje MW 2 na jedničku. Dále pak neomezené možnosti pohybu, o kterých jsem se již zmiňoval a na závěr určitě, HW náročnost, která je nastavena na základních 60fps.

Preview CoD: Modern Warfare 2Preview CoD: Modern Warfare 2

Těšíme se?

Já za sebe říkám ANO. Omezenost a linearita bylo to, co mě vždy na CoD vadilo. Je uznání hodné, že se vývojáři snaží přijít vždy s něčím naprosto novým, i když ne vždy se to musí povést, což nám dokazuje poslední díl CoD: World at War. Ale důležité je, že se snaží a řekl bych, že v případě Modern Warfare 2 se jim jejich snaha vyplatí a budou odměněny velkou komunitou spokojených hráčů. Přiložený trailer totiž mluví za vše.

Koupit Call of Duty: Modern Warfare 2 za 1299,–Kč

Článek CoD: Modern Warfare 2 – návrat legendy? byl publikován 28. května 2009 v 08.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Martin Hošek. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...