America's Army

Tagy:  AA, Americas army,

Sponzorované odkazy:

America's Army

Nebaví vás střílečky u kterých musíte vysolit 60 kulek do nepřítele a on stále žije? Kroutíte hlavou nad tím, jak je možné že jsem pořád zdravý jako rybka, když vedle mě bouchl granát? Nebo si snad říkáte co dělá nepřítel za mnou, když jsem ho vůbec neslyšel ?

Jestliže se řadíte do skupiny hráčů, kteří na předcházející otázky kývli ano, pak byste si měli rozhodně zahrát hru Americas army (AA).

CSARCSAR

Americas army je volně stažitelnou multiplayerovou válečnou simulací operací Armády Spojených států amerických. Tato hra měla původně sloužit pro nábor nových vojáků do Americké armády, ale později ji začali tuto hru hrát běžní lidé po celém světě.

Tréninky

Už od začátku vás hra postaví do role nově příchozího vojáka, s kterým musíte projít několika tréninky před tím, než se připojíte na server. Řeknete si, že je to klasický tutorial, ale ubezpečuji vás, že není. V prvním tréninku se prolezete opičí dráhou, vyzkoušíte si různé typy zbraní a nakonec trénujete střelbu na terče. (Je nutné sestřelit 36 terčů ze 40, abyste mohli absolvovat trénink na snipera.) Při dalším tréninku se naučíte jak skákat s padákem a vyzkoušíte si výsadek z letadla. V Americas army hrají velkou roli medici a proto i na ně probíhá trénink, a to velice zajímavým stylem. Musíte se účastnit asi tří lékařských přednášek, z nichž každá trvá cca 30min. Na těchto přednáškách sedíte klasicky v lavici a posloucháte výklad stejně jako ve škole. Po výkladu máte malou rekapitulaci a hádejte co následuje? Test. Ano, je to tak, doopravdy píšete test z první pomoci, typů krvácení a dalších zranění. V testu musíte uspět minimálně na 80%. Stejně tak probíhá trénink na speciální jednotky ve kterém se obohatíte o znalost technické stránky amerických armádních vozidel či vlastností různých zbraní. Na závěr tohoto tréninků vás odveze vrtulník kamsi do divočiny a vaším úkolem je se nikým nezpozorován dostat z bodu A přes bod B do bodu C. (věřte mi, není to nejjednodušší) No, doufám tedy že si již nemyslíte, že tréninky v AA jsou něco jako tutoriál.

snipersniper

Na to abyste se připojili na server vám stačí pouze základní trénink, ale doporučuji udělat všechny, jelikož cca polovina map jsou tzv. Special Forces, na kterých se využívá modifikované M4 kterou bez tréninku speciálních jednotek nedostanete.

zbranezbrane

Hurá na server

Takže po úspěšném dokončení tréninků se můžete připojit na server a začít hrát. Za každé vyhrané kolo váš tým dostává body, díky kterým se vám zvedá honor. Začínáte na honoru 10 a můžete se vyšplhat až na honor 100 (zhruba tři roky hraní). Body ale můžete také ztrácet a to za nechtěné zabíjení vašich spoluhráčů. Jak jsem říkal v úvodu, AA je vysoce realistická a hlavně taktická vojenská simulace. Stačí tedy jedna přesně mířená kulka a jste mrtvý. Pokud máte štěstí a kulka vás spíše jen tak polechtá, začnete krvácet. V tu chvíli nastupuje na scénu medik, který vás rozhodně nevyléčí úplně, pouze vám zastaví krvácení. V AA se setkáte s různým scénářem map. Jednou budete přepravovat VIP jindy zase chránit důležité spisy v ohromných objektech. Zajímavostí však je že ať se připojíte za jakoukoliv stranu, vždy budete hrát za americké vojáky. Znamená to, že vy vidíte protihráče jako teroristy, přitom oni zase vidí jako teroristy vás. Je to logické, když celou tuto hru financuje americká armáda.

enemyenemy

Co říci závěrem?

AA se v Evropě stala velmi populární hrou hlavně v Polsku, Německu, Finsku či Portugalsku odkud vycházejí nejlepší Americas army klany současnosti. Americas army se díky svému hernímu stylu stala velmi oblíbenou týmovou hrou, kde rozhoduje především taktické myšlení, dobrý zvuk a v neposlední řadě skill. Ovšem díky faktu, že AA už je na světě od roku 2000, je hra poněkud zastaralá a ohraná. Tvůrci se snaží okořenit hru různými patchi, ale i přes jejich snahu se již AA nehraje tak hodně jako dříve. Můžeme se však těšit na zimu kdy má údajně vyjít Americas army 3, která by měla být na Unreal3 enginu, takže se možná změny dočkáme. Ale o tom až jindy.

Minimální HW nároky pro hru Americas Army

  • Procesor: 1000 Mhz
  • RAM: 256 MB
  • Grafická karta: Ge-force 2 ATI Radeon 128PRO
  • HDD: 2GB volného místa
  • Internetové připojení
Oficiální trailer hry Americas Army:

America's Army ke stažení zde:
America's Army download

S patchem:

http://www.americasarmy.cz/modules.php?…

Nutno vytvořit account zde:

http://login.americasarmy.com/

Článek America's Army byl publikován 18. září 2008 v 21.41 v rubrice Hry. Autorem článku je Martin Hošek. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...