Resident Evil 5

Tagy:  Resident Evil

Sponzorované odkazy:

Resident Evil 5

Capcom, zombie, Racoon City, málo nábojů a dusná hororová atmosféra. Tato slova mají společné jedno – jsou spojené s veleúspěšnou herní sérií Resident Evil. Již čtyřikrát jsme si prožili hororové peklo a nyní se na nás valí díl pátý. Bude v něčem jiný, lepší? Zkusme si nejen na tuto otázku odpovědět v dnešním malém preview.

Pro každou herní sérii bývá něco typické. U Resident Evil je to každopádně pocit neustálého pronásledování, strachu, obava z nedostatku munice a tak by se dalo pokračovat ještě dlouho. Většinu času v každém díle jsme trávili buď v absolutní tmě, kde nám byla nejlepší přítelkyní baterka nebo v šeru, což nebylo o mnoho lepší. Capcom se tentokrát rozhodl obrátit takřka o 180°stupňů a je nám servírováno nefalšované denní světlo v míře větší než malé! Ovšem tmy se tak úplně nezbavíme, nýbrž bude nyní užita sofistikovaněji. Představte si situaci, kdy jdete rozpálenou ulicí a všude je zdánlivý klid. Najednou se ovšem ozve podezřelý šramot a chrapot prozradí krvelačnou zombii, která si nehodlá brát servítky a sápe se na vás. Nestíháte zamířit a tak se běžíte instinktivně schovat do přilehlého domu v naději, že se vám podaří uniknout. Berete za kliku, otevíráte a chvatně vstupujete do stínu budovy. Ovšem vy zde vidíte jen velmi špatně a rozmazaně! Oči si totiž na takovou změnu musí zvyknout a pár sekund budete doslova dezorientovaní. Tak přesně takto (a nejen tak) chtějí navodit chlapíci z Capcomu opět říznou atmosféru.

Chris Redfield je pro méně znalé velmi upozaděná postava série a účinkoval pouze v díle s podtitulem Code Veronica. Nyní se ovšem dostává ke slovu daleko více a právě on bude tím, koho budete od začátku ovládat. Když už jsme u ovládání, to bude stejné jako v předchozím díle. Kamera bude umístěna za ramenem hlavní postavy a veškerou akci si tak užijete náležitě zblízka. A akce bude proklatě hodně. Na africké půdě (kde by se měla hra odehrávat) nebude nouze o masivní pronásledování hlavního hrdiny několika desítkami nepřátel, přesto tvůrci slibují, že se hra nezvrhne v pouhopouhé zabíjení, ale vše bude v duchu série Resident Evil jak ji hráči znají. Dočkáme se samozřejmě jak pořádného zbraňového arzenálu, tak mnohdy využijeme i služeb pěstí a kopů.

O grafice a zvuku zatím není možné říci veskrze nic, neboť celkově je o pátém Resident Evil málo informací. Z přiložených screenshotů je ovšem patrné mnohé a pokud nejde o retušované obrázky prohnané všemocným Photoshopem, půjde nejen o hratelnostní, ale také o vizuální lahůdku.

Předobjednat Resident Evil 5 za 899,–Kč

Resident Evil 5 video trailer:

Článek Resident Evil 5 byl publikován 29. dubna 2008 v 12.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...