Tom Clancy

Tagy:  Rainbow Six: Vegas 2, Rainbow Six, Tom Clancy

Sponzorované odkazy:

Tom Clancy

Duhová šestka (Rainbow Six) je zpátky! Tak nějak takhle jsem se zaradoval, když se mi do rukou dostala placka s nejnovějším dílem této taktické střílečky. Své poslední randevous s Rainbow Six jsem absolvoval v datadisku Athena Sword pro díl Rainbow Six: Raven Shield a díl s podtitulem Vegas mi unikl. Takto mám tedy šanci přistupovat k nejnovějšímu pokračování s nadhledem a bez stigmatu srovnávání s předchozím dílem. Jak se tedy hraje Tom Clancy's Rainbow Six Vegas 2? Čtěte dále…

Celá série Rainbow Six byla zpočátku opravdu hardcore a jen velmi zvolna byla bezproblémově hratelná i pro široké masy hráčů. Potřeba perfektního plánování a načasování byla nedílnou součástí každé mise a ne každý měl náladu a nervy toto absolvovat. Nejnovější díl je opravdu v tomto zcela jiný, ale určitě ne horší. Stále sice jde o taktickou střílečku, ale je tu spousta arkádových prvků, jež hratelnost spíše obzvláštňují než tříští. Ale začneme od začátku.

Stejně jako díl předchozí i nyní se podíváte s týmem do kulis města hazardu – Las Vegas. Minule jste se prostříleli hrou v kůži elitního policisty Logana Kelleram který je nyní mimo hru a potkáte ho pouze na začátku první mise. Pokud byste hledali nějaký náznak příběhu, tak se o to ani nepokoušejte, jelikož ani režim kariéry žádným nedisponuje. Vše se skládá z řetězce misí, které někdy časově navazují na předchozí díl a mnohdy mu předbíhají, atd. Mně osobně chybějící příběh nijak nevadil a hru si užíval i bez něj. U podobných her nebývá častá jakákoliv personifikace hlavního hrdiny kromě jména. Tady jsem si připadal jako v nějakém MMORPG hitu, neboť vizuální tvorba postavy je na akční hru skvělá. Nejen že máte na výběr mezi mužským a ženským elementem, ale také můžete určovat typ obličeje a třeba kamufláž. Zvláště pro multiplayer jde o senzační zpestření.

Než skočíte do akce čeká vás také nezbytné vybavení vaší postavy. To zahrnuje výběr zbraní a to od pistolí až po odstřelovačky. Také vybavení ve formě taktických neprůstřelných vest, kalhot a helem je nepřeberné a liší se jednotlivými statistikami, čímž si na své přijde jak milovník rychlého pohybu, ale nízkého armoru, tak i fanda chodících tanků. A jak se tedy nejnovější Rainbow Six vůbec hraje? Skvěle! Do každé mise jste nasazeni 3 a vy vždy ve formě velitele. Cíle misí se točí v zaběhnutých kolejích a tak budete zneškodňovat bomby, likvidovat teroristy a zachraňovat rukojmí. Po úrovních se pohybujete ve 2 celkem odlišných modech. Likvidovat nepřátele můžete totiž klasicky přes mířidla zbraně, ovšem v početní nevýhodě je to prostě nevýhodné. Od toho tu je krytí, které funguje naprosto perfektně a vaše postava se může ukrýt za jakýmkoliv kouskem materiálu a střílet naslepo. Přestřelky jsou neskutečně adrenalinové a díky slušné inteligenci kolegů i příjemně taktické. Naopak AI nepřátel je občas stupidní a tak se postavy vzájemně zastřelí, překážejí si, atd. Těchto případů je naštěstí málo a s posledním patchem je to ještě lepší. Za každého zabitého získáváte zkušenosti a hodnosti. Za ně se vám odemykají nové zbraně a brnění. Hra má i své mušky, ale ty ani netřeba jmenovat, neboť jde spíše o chyby technického rázu, které může následující patch opravit. Hratelnost i ovládání je totiž perfektní.

Ještě pár vět k technickému provedení. Hru jsem hrál na plné detaily v rozlišení 1680*1050 a i když se trhákům typu Crysis nevyrovná, není grafická stránka vůbec špatná a sází spíše na syrovost než efekty. Zvlášť modely vaší jednotky a nepřátel jsou propracované a nádherně na těle rozeznáte každou součást výstroje. Pokud grafika je velmi dobrá, zvukový doprovod je doslova excelentní! Hlavně zvuky zbraní jsou uchvacující. Pokud máte rádi kvalitní střílečku s vysokou dávkou taktiky, ale nemáte rádi plánování ala série SWAT, je nový Rainbow Six parádní volbou. Nenajdete tu vyloženě hluché místo a na těžkou obtížnost jde o docela výzvu. Tuto hru byste neměli minout.

Hodnocení hry: 88%

Tom Clancy's Rainbow Six Vegas 2 video trailer:

Koupit Tom Clancy's Rainbow Six Vegas 2 za 899,–Kč

Článek Tom Clancy byl publikován 18. dubna 2008 v 22.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...