Loki

Tagy:  Loki návod, Loki recenze, Loki čeština

Sponzorované odkazy:

Loki

Osobně mám žánr akčních RPG hodně rád a proto jsem se na nejnovější počin studia Cyanide jménem Loki náležitě těšil… Jenže většinou když se na něco moc těšíte, tak to nakonec není tak skvělé jak jste si to vysnili… Je to i případ Loki?

Cesta kolem světa

Loki – postup je lemován hromadou mrtvolLoki – postup je lemován hromadou mrtvol

Autoři se naštěstí drželi hesla více hratelných postav = více zábavy a tak hned na začátku máme na výběr ze 4 avatarů. Můžeme se vtělit do svalnatého válečníka z mrazivého Norska, sličné amazonky z Řecka, poctivého egyptského kouzelníka nebo si vybrat krásnou šamanku pocházející z Aztécké říše. Už podle názvů povolání je jasné co které postavě půjde nejlépe, takže zde rozepisovat, že válečník je nejlepší pro boj nablízko a šamanka pro léčení a ovládaní zvířat je mlácení prázdné slámy. Výběr je ovšem slušný, i když nijak nevybočuje z normálu. Lepší než drátem do oka to každopádně je.

Schopnosti a dovednosti

Loki – jeden z bossůLoki – jeden z bossů

Když už jsme si popsali jednotlivé hratelné rasy a povolání je třeba zmínit se i o schopnostech jednotlivých postav. Jako v každém RPGčku dostáváte za dosažení určitého množství zkušenostních bodů level k dobru a pár bodíků, které můžete utratit libovolně mezi 5 základních vlastností – síla, energie, vitalita, obratnost a inteligence. Každému snad dojde k čemu je která vlastnost dobrá. Různé skilly jsou zde reprezentovány takzvanými božskými silami. Bohové jsou bezpochyby nejmocnějšími „obyvateli“ herního světa a nejednoho ve hře i přímo potkáte. Každá z postav má totiž možnost se pomodlit k jednomu ze tří božstev a tím získat speciální schopnosti. Je to sice jen určitá variace na klasické stromy schopností, ale i ta malá troška invence se zde cení.

Titan Quest syndrom

Kořením akčního RPG jsou jednoznačně souboje a těch si tu užijete stovky možná tisíce… Mlátíte nespočet potvor pokrývající všemožnou faunu, flóru i známé mytologické bestie. Z nepřátel padá také množství různě potřebně nepotřebných věciček a předmětů, které v případě nepotřeby prodáte u nenasytných a značně lakomých obhodníků ve městech. Bohužel se zde projevuje zvlášť nepříjemný prvek zmíněný v nadpise jako Titan Quest syndrom. Titan Quest bylo sice velmi dobré akční RPG, ale trpělo od druhé poloviny hry nudou a hlavně stereotypem – to samé se bohužel nevyhnulo ani Loki a tak se budete chtít na konec prokousat spíše z povinnosti než z radosti… To ale nemusí platit pro nováčky v RPG hrách, ale pro zbytek to tak záživné nebude…

Vizuální nevyrovnanost

Loki – Neméně půvabný bossLoki – Neméně půvabný boss

Grafika je trošku jako dort pejska a kočičky, neboť modely postav a textury exteriérů jsou velmi povedené, ale podzemní prostory jsou jak podle jednoho mustru a nijak neoslní ani architekturou ani kvalitou textur. Je to škoda, protože hra je i na průměrných strojích velmi dobře hratelná a pár grafických much celkový dojem nepříjemně sráží. Zvuky a hudba je naprosto v pořádku a ke hře se hodí, takže zde žádné výtky nemám.

Za pokus to… Stojí!

Loki nijak nemění základy žánru a ani nepřináší zásadní novinky. Jde o poctivý clickfest se vším co k němu patří a nebýt nudy, která se dostaví a lehce odfláknuté grafiky v interiérech šlo by o skvělou hru. Takto jde o pěkný nadprůměr za lidovou cenu.

Hodnocení hry: 72%

Loki video trailer:

Loki download demo zde:
Loki demo download

Koupit Loki za 299,–Kč

Článek Loki byl publikován 28. října 2007 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Mirek Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...