RAM, procesor, grafika: Vybíráme herní tablet

RAM, procesor, grafika: Vybíráme herní tablet

Je skladný a lehký, zároveň má velký displej, takže si můžete zážitek vychutnat naplno. O čem že mluvíme? Přeci o herním tabletu. Dávno neplatí, že si dobrou hru pustíte jen na počítači nebo konzoli. Po nástupu mobilních telefonů vznikají i hry navržené speciálně pro tablety. Nejen že zažívají boom, dokonce v oblíbenosti překonávají konzole. Podle jakých parametrů bychom měli herní tablet vybrat?

Výkon, o ten tu běží

Pro dokonalý zážitek potřebujete především adekvátní výkon. Ten se odvíjí zejména od tří následujících parametrů: operační paměti, procesoru a grafické karty. Kvalita procesoru má největší vliv na to, jak plynule vám hra na tabletu poběží.

Levnější zařízení obsahují procesor se dvěma až čtyřmi jádry. Zahrajete si na nich nenáročné hry, vystačí i uživatelům, kteří se soustředí pouze na jednu aplikaci. Druhá skupina tabletů má procesory s šesti až osmi jádry. Určené jsou hlavně pro pravidelné hráče. Tahle zařízení zvládnou nejnovější tituly, nebudou mít problém ani se spuštěním většího počtu programů najednou.

Aby procesor pracoval, jak potřebujeme, musí být mít tablet dostatek paměti RAM. V současnosti máme na výběr ze tří druhů zařízení. První jsou ta, která uspokojí nejméně náročné hráče. V jejich případě budou stačit 2GB. Pokud se pouštíte do složitějších hříček, budete potřebovat 3GB paměť a jestliže jste se rozhodli po tabletu chtít ty nejnáročnější operace, sáhněte raději po 4GB RAM.

Na velikosti záleží

Na komfort při hraní má šířka displeje velký vliv. Stejně důležitá je ale i kvalita provedení displeje. I tady rozlišujeme tři skupiny podle velikosti zařízení. Sedmipalcové a osmipalcové tablety využijí nenároční hráči nebo děti, devítipalcové a desetipalcové poslouží každodenním hráčům a tablety s úhlopříčkou nad 10 palců si vyberou zapálení herní nebo filmoví fanoušci.

Článek RAM, procesor, grafika: Vybíráme herní tablet byl publikován 26. září 2019 v 20.30 v rubrice Herní hardware. Autorem článku je Redakce. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...