Polda 6 – Pankrác opět zasahuje! Tentokrát v Hollywoodu

Sponzorované odkazy:

Polda 6 – Pankrác opět zasahuje! Tentokrát v Hollywoodu

Po devíti letech se detektiv Pankrác vrací na scénu a je postaven před důležitý úkol. Neúspěch se netoleruje, neboť by otřásl se základy současného šoubyznysu a celý zábavní průmysl by již nebyl takový, jaký lidstvo zná. Studio Zima Software přináší svěží vítr do uvadlých plachet českých adventur.

Smrt Dionýsovi!

V Hollywoodu se udála neskutečná nehoráznost! Jediná listina se jmény výherců Oscara zmizela a ceremoniál předávání Oscarů začíná již velmi brzy. Hollywood i celé Spojené státy jsou v ohrožení! Úkolem se zabývá sám Barák Obama, který neváhá, zvedá červený telefon a s novým úkolem se obrací přímo na soukromého detektiva Pankráce. Přední detektivové včetně Sherlocka Holmese, poručíka Columba či třeba Jessica Fletcherové v nominovaných filmech hrají, a tak se úkolu může uchopit jen Pankrác, o jehož kvalitách nemá ani sám Barák žádné pochyby.

Spící piraňa, bezpečná piraňa.Spící piraňa, bezpečná piraňa.

Celá bláznivá jízda začíná v malé vesničce Lupany, kde se odehrával první díl série Polda. Pankrác za ta léta vyměnil policejní odznak za dráhu soukromého detektiva. S odznakem odevzdal také služebního favorita, jehož stylovou náhradou se stal legendární Fantomasův Citröen DS. Vedle novinek však slaví návrat několik prvků typických především pro první dva díly série…

To je Marilyn… no… jo, Manson!To je Marilyn… no… jo, Manson!

Pankrác a jeho sbírka motýlů

Velký návrat slaví 2D kreslený grafický kabát pomáhající hře ještě více zvýraznit její bláznivost. I díky tomu do celé hry více zapadají bravurně nakreslené karikatury slavných celebrit, které budete napříč celým příběhem potkávat často. Setkáte se třeba s Johny Deppem či legendárním Rockym v roli vrátného. Potěšující je, že se tvůrci nesnažili skloubit 2D kreslené pozadí s 3D modely postav. V zatím posledním díle Broken Sword, to totiž příliš nevyšlo a krásně nakreslená (ale úplně statická) pozadí lokací kazily nepovedené 3D animace postav. Šestému Poldovi 2D grafika sluší a animace jsou velmi zábavné. A navíc bez sekání či všelijakých podivných pohybů.

Silvesterovi film asi moc nevydělával…Silvesterovi film asi moc nevydělával…

Velkým lákadlem hry je již standardně český dabing, na kterém se podílela celá řada dobře známých dabérů. V hlavní roli je tradičně Luděk Sobota, coby Pankrác. V další postavách můžete slyšet hlasy Martina Dejdara, Jiřího Mádla, Jiřího Lábuse, Valerie Zawadské či třeba Miroslava Táborského. Byť se hlasy herců u řady postav opakují, nejde o rušivý element a postavy vždy znějí o kousek jinak.

MacGyver… ehm, pardon, Pankrác umí opravit vše.MacGyver… ehm, pardon, Pankrác umí opravit vše.

Baloňáku ani doutníku netřeba

Při hraní se obejdete i bez myšlenky povzbuzujícího doutníku a typického baloňáku, neboť je obtížnost hry nastavena tak akorát. Ano, několikrát jsem se zasekl, vždy však šlo o krátkou dobu a na další postup jsem velmi rychle přišel. Zásek mě tak nikdy nestačil otrávit ani odradit od dalšího postupu ve hře. Ostříleným hráčům adventur by to sice mohlo vadit, normální hráči jistá zjednodušení bez záseků ocení.

Co se to stalo s Danielovým Astonem Martinem?Co se to stalo s Danielovým Astonem Martinem?

Ve hře samozřejmě nechybí ani řada různorodých miniher, které jsou jednoznačné a snadno vyřešitelné. Možná až příliš snadno. Zde by si hra zasloužila lehce přitlačit na obtížnosti. Ovšem jejich náplň je pestrá a o slově nuda nemůže být řeč. Jistou formou minihry je také skládání různých předmětů, které se tentokrát neodehrává v Pankrácově kapse, ale po stolech napříč celou hrou. Na scénu se dokonce dostane i laserová zbraň z produkce kutila Pankráce.

Pozitivně hodnotím přítomnost automatického ukládání a také možnost rychlého procházení lokací dvojklikem levého tlačítka myši. Pokud vás na adventurách štve pixel hunting, tedy hledání aktivních prvků v dané lokaci, v novém Poldovi stačí stisknout mezerník a všechny aktivní předměty a akce máte jako na dlani. Chcete-li si hru ztížit, není nutné tuto funkci používat. Já ale její přítomnost ocenil hned v několika případech.

Jó, automat na kávu. Základní výbava každé policejní stanice.Jó, automat na kávu. Základní výbava každé policejní stanice.

Od slepiček do víru hvězdiček

Detektiv Pankrác je rovnou od svých vesnických slepiček (a pěkně uřvaného kohouta) poslán rovnou do víru hollywoodských hvězdiček. Šestý díl opět přináší bláznivý, ale zábavný humor doplněný o krásné grafické ošacení. Nechybí ani Pankrácovi přihlouplé komentáře a trefné hlášky, ani kapsa, do které se vejde žebřík. Herní doba je dostatečně dlouhá a obtížnost je na můj vkus dobře zvolená. Příběh a vtípky narážejí na současná témata, a tak nemusí být budoucími hráči pochopené. Nový díl se neobešel také bez několika prvků ulehčující postup. Vše má totiž hráč takříkajíc přímo na dlani. Polda 6 je především vynikající oddechovkou, která baví. Sranda je na každém rohu a o to vždy v sérii Polda šlo především! Ideální útěk od vánočního šílenství. :-)

Hodnocení HerniMag.cz:  80 %

Výhody:

  • Pořádná porce humoru
  • Návrat 2D kreslené grafiky
  • Brilantní český dabing
  • Dobře nastavená obtížnost
  • Karikatury herců

Nevýhody:

  • Jistá zjednodušení
  • Obtížnost miniher
  • Současné vtípky a budoucí hráči
  • Někomu nemusí sedět bláznivost hry

Článek Polda 6 – Pankrác opět zasahuje! Tentokrát v Hollywoodu byl publikován 7. prosince 2014 v 13.30 v rubrice Hry. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...