Medal of Honor - Kvalitní a zábavná válečná řežba

Tagy:  MoH, Medal of Honnor, Medal, medal, Call of Duty, Battlefield Bad Company 2, Bad Company 2, battlefield, Battlefield, honor, medal of honor

Sponzorované odkazy:

Medal of Honor - Kvalitní a zábavná válečná řežba

Někteří Medal of Honor oslavují jako propojení toho nejlepšího z Call of Duty a Battlefield. Jiní zase tvrdí, že se jedná o oživení klasiky ve zcela novém kabátě. Faktem zůstává, že plánované oživení Medal of Honor série tímto novým titulem jen málokdo kritizuje. Jaký potenciál hra v sobě skrývá? Osloví nás nebo ji prostě zahodíme jen tak do koše? To všechno se společně pokusíme zjistit v tomto preview.

Americká armáda tomu zase velí!

Doba, kdy se skoro každá vojenská hra točila pouze kolem 2. světové války, je dávno pryč a my se přesouváme stále více a více do přítomnosti, až budoucnosti. Medal of Honor bude také v duchu moderních konfliktů, konkrétně v období Afghanistánské války od roku 2001. Ve hře se naučíte provádět speciální operace v roli Tier One operátorů pod velením americké National Command Authority, ale také poznáte na vlastní kůži rozsáhlost vojenské mašinérie jako jeden z armádních rangerů, který je pouze malým kolečkem ve velkém stroji. Celkově se dostanete do role čtyř postav – rangera Spc. Danta Adamse, pilota vrtulníku Apache Cpt. Brada „Hawka“ Hawkinga, a dvou Tier One operátorů, „Rabbit“ AFO Neptune a „Deuce“ AFO Wolfpack. Právě v jejich kůži poznáte realistické boje Afghánistánu, ke kterým se právě dostáváme.

V zákopu.V zákopu.

„Vytvořeno na základě skutečných událostí“

Realita samotného herního prostředí a herních mechanismů je kapitola sama o sobě. EA neváhalo přivolat si na pomoc členy americké armády, kteří vývojářům přiblížili věci kolem války, ale ještě přidali několik reálií ohledně samotného Afghánistánského konfliktu. A to se samozřejmě projeví i ve hře. Mise v sobě mají obsahovat takovou škálu cílů a úkolů, které by obsahovaly při opravdové válce, jako například útok na doupě teroristů, záchrana rukojmích nebo skryté operace. Jediná škoda v tom všem je, že samotná herní příběhová linka je čistě fiktivní. Při svých operacích se nevyhnete použití různých typů vozidel. Jako příklad nám EA uvedli helikoptéry (Apache), jeepy, nebo dokonce terénní čtyřkolky. Ve hře se k nám mají dostat zbraně jako: německý samopal MP7, ruská pumpovací brokovnice TOZ-194 a další brokovnice 870MC2.

Menu.Menu.

Nepřátele jsou všude!

Vy, jakožto na straně technologicky vyspělého protivníka, budete mít k dispozici všelijaké vymoženosti, jako třeba moderní zbraně, vozidla, noční vidění, stealth prostředky. Od nepřátel zase můžete očekávat úskoky vycházející ze znalostí terénu. V jedné misi se skupinka Tier One vojáků snaží zajistit dřevěnou chýši, ve které se údajně má ukrývat skupinka afghánských povstalců. Na místo toho po vykopnutí dveří (efekt vypadá přímo luxusně) a prozkoumání interiéru se pod stolem pouze ozve zapípání mobilního telefonu… a celý obraz doslova vyletí do povětří, což se stane i s chýší samotnou. To dozajista nebude jediná podobná herní situace, proto se nejspíše můžeme těšit na mnoho zvratů, překvapení a pastí, které na nás budou v Medal of Honor čekat a které by celé hraní mohly náležitě okořenit.

Engine 3 dělá divy!

Nesmíne opomenout ani grafickou stránku hry. Ta se v podstatě rozdělí na dvě části – singleplayerovou a multiplayerovou. Singleplayer bude pohánět znatelně upravená verze** Unreal Enginu 3. Multiplayerovou grafiku má pak na starost Frostbite Engine využitý v obou **dílech Battlefield: Bad Company, a zde se již v multiplayerové betě ukázalo, že svou práci odvádí velice dobře.

Noční vidění.Noční vidění.

Závěr

Takže si to celé shrňme. Medal of Honor bude zasazen do Afghánistánského konfliktu, poznáme, jak precizní operace, tak krutou válečnou řežbu, užijeme si vozidla, moderní zbraně. A to vše ve výborné grafice. Myslím si, že se máme na co těšit.

Medal of Honor.Medal of Honor.

Moje hodnocení:  85 %

Výhody:

  • grafika
  • hratelnost
  • působivě provedené mapy
  • počet zbraní
  • rychlý postup po úrovních
  • Engine 3

Nevýhody:

  • "kopie" Battlefield Bad Company 2

Článek Medal of Honor - Kvalitní a zábavná válečná řežba byl publikován 25. října 2010 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (4).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...