Fallout 3 – Simulátor Apokalypsy

Tagy:  Fallout 3 recenze, Fallout 3 hodnocení, Fallout 3 zpracování, Fallout 3 datadisky, Fallout 3 zde, Fallout 3 tady, Fallout 3 here, Fallout 3 datadisk, all about Fallout 3, apokalypsa, rpg, rpg hry, legendární hry, fallout, datadisky, strategické hry, nukleární pohroma

Sponzorované odkazy:

Fallout 3 – Simulátor Apokalypsy

Představíme si zatím poslední díl velice populární série Fallout. Vše si jako obvykle vzali na starost hoši z Bethesda Games Studios . Jak se jim tento výtvor podařil? Dostává se nám do rukou právoplatný nástupce známého Fallout 2, nebo se bude tentokrát jednat o propadák? To a ještě mnohem více si řekneme v této recenzi.

Zničené městoZničené město

Příběh

Příběh navazuje na závěr titulu Fallout 2. Země je zničena nukleární apokalypsou a vy žijete ve Vaultu 101, což je podzemní komplex, chránící své občany před zářením a nebezpečím zemského povrchu. Ke své postavě se dostanete relativně brzy, právě u vašeho zrození. Vaše matka při porodu bohužel zemře, o to víc se tak upínáte na svého otce, tajemného chlapíka, který má ušlechtilý cíl. Jeho snažení má vyvrcholit úspěšných fungováním obrovské čističky, která by vyčistila vodu na celé zemi. Z podzemního komplexu brzy uteče a vy se vydáte po jeho stopách do rozlehlého a rozmanitého světa. Váš osud v širém světe je ve vašich rukou a je vaše volba, jestli půjdete po hlavní linii hry, tedy po stopách svého otce nebo jestli se dáte na vlastní dráhu a budete například prozkoumávat okolí, zabíjet a loupit. Jsou připraveny i další vedlejší úkoly, takže se nudy rozhodně bát nemusíte.

Těžký kulomet v akciTěžký kulomet v akci

Rozvíjející se charakter

Fallout 3 je parádní RPG akce a jako v každém správném RPG i tady máte spoustu možností jak vylepšit vaši postavu. Postupem času se budete dostávat na stále lepší úrovně, což vám přinese užitečné body, kterými zlepšíte své vlastnosti. Tady zase záleží na vašem stylu hry, kam který bod kam dáte. K dispozici jsou dovednosti jako otevírání zámků, výbušniny, řečnictví, obchodování a další. Kromě bodů získáte za každou úroveň jeden z tzv. perků , kterými zpřístupníte speciální schopnosti. RPG prvek této hry je zkrátka na prvotřídní úrovni .

TržištěTržiště

Zpracování

I když není Fallout 3 nejnovější hrou, grafická stránka je opravdu famózní. Mapa je důkladně propracovaná a ať už se dáte kterýmkoliv směrem, vždy narazíte na dech vyrážející pustiny, budovy a další objekty. Pokud jste hráli TES IV: Oblivion, chvílemi vám bude tento svět povědomý, obě hry jsou totiž postaveny na stejném enginu.

Datadisky

K titulu Fallout 3 je možno doinstalovat velké množství datadisků, některé jsou oficiální, jiné neoficiální, ale ty nejznámější v krátkosti představím.

  • Mothership Zeta – budete uneseni mimozemskými silami a váš úkol je se z této lodi dostat a zároveň osvobodit i ostatní zajatce.
  • The Pitt – the Pitt je název města obklopeného ruinami, kde pomůžete otrokům navrátit jejich svobodu
  • Broken Steel – jako člen Bratrstva Oceli je vaším cílem zničit poslední zbytky Enklávy.
  • Operation: Anchorage – zde vás čeká velká bitva po boku vojáků, bojujících proti Číně, která obsadila Anchorage a Aljašku.

Ve většině přídavcích objevíte nové zbraně, zbroje i protivníky. Bohužel na rozdíl od základní hry není na žádný z datadisků čeština.

Datadisk Mothership ZetaDatadisk Mothership Zeta

Závěrem

Je na čase odpovědět na otázku položenou na začátku článku. Jedná se o propadák či nikoli? Jak správně tušíte, v žádném případě nejde o špatnou hru, ale naopak o vynikající RPG titul, který hráče brzy pohltí a hned tak nepustí. Skvělý příběh spolu s dobrým zpracováním a excelentní hratelností je zkrátka kombinace, která se nedá odmítnout. Všem hráčům vřele doporučuji vyzkoušet hru Fallout 3.

Výhody:

  • Příběh
  • Grafika
  • Hratelnost
  • Rozmanitost

Nevýhody:

  • Neshledány

Moje hodnocení:  93 %

Koupit Fallout 3 na Xzone.cz

Článek Fallout 3 – Simulátor Apokalypsy byl publikován 6. září 2010 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...