Command & Conquer 4: Tiberian Twilight - Přichází velké změny

Tagy:  Command & Conquer 4: Tiberian Twilight, strategie, realtime strategie, herní ságy, strategické hry, akční hry, Command, herní série, tiberian, twilight

Sponzorované odkazy:

Command & Conquer 4: Tiberian Twilight - Přichází velké změny

Nastal čas si představit již čtvrté pokračování slavné strategie C&C, tentokrát s podtitulkem Command & Conquer 4 Tiberian Twilight. To je s největší pravděpodobností zcela poslední díl z této známé rodinky. Dočkáme se návratu bezkonkurenčního titulu v novém kabátě nebo přijde hořké zklamání? To a mnoho jiného si řekneme v tomto článku.

Command & Conquer 4: Tiberian Twilight IV.Command & Conquer 4: Tiberian Twilight IV.

V PC hře Command & Conquer 4 Tiberian Twilight, kterou si stejně jako předchozí díly vzala na mušku Electronic Arts můžeme očekávat vcelku dosti změn. Některé jsou vřele vítány, avšak jiné jsou mnohými zavrhovány. Tak si je tedy představme, ať si také můžete udělat svůj názor.

Začínáme

Hned na začátku na vás leží velké rozhodnutí. Konkrétněji si tedy musíte vybrat mezi třemi tzv. crawlery, což je taková královna celého dění. Právě ta bude později vyrábět veškeré vaše jednotky. Nebude to stát žádné peníze či suroviny, jak možná předpokládáte. Platit se bude tím nejcennějším: časem. Tím samozřejmě odpadá jakékoliv těžení či jiné získávání vzácných prostředků. To je ale razantní změna, která se bohužel nemusí každému zalíbit.

Command & Conquer 4: Tiberian Twilight I.Command & Conquer 4: Tiberian Twilight I.

Třídy:

Seznamme se s jednotlivými typy crawlerů. Útočný crawler. Ten nabídne nejsilnější mašiny, připravené vždy k útoku. To se bude jistě líbit všem hráčům, zaměřené převážně na útok. Jediná a také nejjednodušší taktika je zkrátka vytvořit vojsko a co nejrychleji s ním zničit nepřítele.

Pozor, máme tady také obranný crawler. Dáváte-li přednost dobře zabezpečené defenzivě, jste na správném místě. Chránit vás budou například protiletecké děla, rakety a obranné věže. Vaše vojenská podpora se bude zabarikádovat v budovách, které jim poskytnou potřebné krytí. Těšit se můžete i na energetické štíty a mnoho dalšího.

Poslední nám zbyl podpůrný crawler. Ani ten není k zahození. Jedná se o nejvíce specifickou třídu, která se zaměřuje hlavně na letectvo. Dále pak získáte rychlé opravy v určité oblasti a další speciální upgrady.

Aby jsem vás ale vyvedl z omylu. Volbou dané třídy nic nekončí. Vývojáři totiž do hry zabudovaly pár RPG prvků a vy si tak postupně odemykáte nové a nové věcičky. Každou zničenou jednotkou nepřítele jste blíž k další novince. Hodně omývanou záležitostí je limit populace. Ten je nastaven více než přísně. V jedné chvíli smíte mít maximálně 15 vozidel. Z toho již sami můžete usoudit, že tady se na počet nehraje, ale spíše na sílu daných jednotek.

Command & Conquer 4: Tiberian Twilight III.Command & Conquer 4: Tiberian Twilight III.

Vizuální zpracování

Jako vždy i v tomto díle je grafická úroveň na dobré úrovni. Nečekejte nic, co vás zvedne ze židle, nicméně minimálně hezkou grafiku si užijete. Některé prvky nejsou úplně dotažené jako například přehnaně zářící střelba zbraní, ať už se jedná o jakoukoliv. To si v té záři místy připadáte skoro jako v nočním klubu. Velmi nadstandardní jsou videa mezi misemi, tady je opravdu vidět velká propracovanost a výsledek je famózní.

Command & Conquer 4: Tiberian Twilight II.Command & Conquer 4: Tiberian Twilight II.

Hodnocení

Command & Conquer 4 Tiberian Twilight je další hrou, která si najde své velké množství příznivců, tak jako odpůrců. Velké změny se ne každému musí zalíbit. Pokud máme být ale féroví, zpracování je poutavé a většina prvků titulu opravdu zabaví. Pokud máte chuť si zahrát real-time strategii, nebudete zklamáni.

Moje hodnocení:  75 %

Koupit Command & Conquer 4: Tiberian Twilight přes Xzone.cz

Výhody:

  • Grafika
  • Videa

Nevýhody:

  • Konec těžby

Článek Command & Conquer 4: Tiberian Twilight - Přichází velké změny byl publikován 22. června 2010 v 23.30 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...