Shadowgrounds: Survivor - bitva o přežití

Tagy:  Shadowgrounds: Survivor recenze, Shadowgrounds: Survivor hodnocení

Sponzorované odkazy:

Shadowgrounds: Survivor - bitva o přežití

Shadowgrounds: Survivor je název nevšední akční hry, která pochází z dílen Frozenbyte. Máte-li chuť si pořádně zastřílet a odreagovat se od všedního dne, bude tento titul právě pro vás. Na co se tedy můžeme v tomto titulu těšit?

Jak tento titul dopadl?


Je škoda, že autoři hry nevymysleli více novinek. Když srovnáme tento díl s předchůdcem, tedy “Shadowgrounds“ z roku 2005, změn mohlo být opravdu více. Příběh sám o sobě moc nezabaví. Váš úkol je prostý, přežít masivní invazi jakýchsi brouků a dalších stvůr. Žádné zvraty nebo napínavé okamžiky se konat nebudou, což je škoda. Snad se vývojáři pro příště polepší.

Postavy

Hrou vás provází tři postavy. První z nich je drsný Dave, který je vybaven rychlými a přesnými zbraněmi jako je pistolka s nekonečnou municí nebo samopal. Jako druhý se objevuje Bruno. Ten si zase potrpí na pořádné zbraně. Do svých rukou vezme plamenomet, ale nepohrdne ani brokovnicí nebo pořádným kulometem. Do třetí postavy se vžije žena jménem Isabel, která ve svém arzenálu nalezne také pistolku nebo snipera. Každá mise má dopředu určenou postavu, za kterou budete hrát. Takže se žádný výběrové řízení konat nebude. Všechny postavy jsou odlišné, mají jiné vlastnosti, přednosti i zbraně. Ve hře naleznete i rpg prvky, přesněji jakési vylepšování. Můžete vylepšovat své zbraně pomocí sbírání určitých součástek ze zahynulých zvířat. Vylepšovat ale lze i další věci jako je radar, zobrazující okolní nepřátelé a další podporující věci, podporující vaši postavu. Chybět nebudou ani speciální útoky, které budou vždy specifické pro danou postavu. Tyto možnosti se vám odemykají zase zvyšováním levelu vaší postavy.

Hodnocení prvků

Pochválit můžeme prostředí, které je vcelku zdařilé. Většina okolí se dá zničit, nevyjímaje barely naplněnými vybuchující látkou. Vaše postava bude mít možnost využít i různé mechanické stroje jako je chodící robot nebo zabudované velké kulomety ke zničení nepřátel, což je příjemná změna, která pobaví. To v čem opravdu Shadowgrounds: Survivor vyniká je především jednoduchost, hratelnost a skvělá atmosféra. Umělá inteligence taky nedopadla zrovna ideálně. Na to, že protivníci mají za úkol jen neustále směřovat k vám se tato část hry mohla propracovat výrazně lépe. Ale nepřátelé někdy jen tupě zírají a ne a ne zaútočit. Ještě častěji se zasekávají o okolní předměty, někdy dokonce i o samotné stěny. Po té vám do nich zbývá jen tupě střílet.

Audiovizuální zpracování

Grafická stránka hry není úplně ideální. Máme co dočinění se zastaralou grafikou, kterou ani nedoplňuje nějaká pořádná hudba. Jen zvuky jsou celkem zdařilé. Na druhou stranu jsou ale hezky propracované světelné efekty. Světlo jako takové, kterým jsou vaše postavy vybaveny, vypadá spolu s pohybujícími se stíny opravdu skvěle. Dokonce na něho reagují i vámi neoblíbení brouci, kteří po vás neustále jdou. Pozitivní zprávou však je, že Shadowgrounds: Survivor nemá příliš vysoké hardwarové nároky a rozjedou ho i ne tak moderní počítače.

Závěr

Shadowgrounds: Survivor je zábavná odreagovačka, která má sice své mouchy, ale i přes to rozhodně stojí za vyzkoušení. Očekávat můžete výbornou hratelnost, která vás jen tak nepustí. Mně osobně tato hra velmi pobavila, a proto ji dávám 74%. Zda tuto hříčku vyzkoušíte, je samozřejmě opět na vás.

Mé hodnocení =  74 %

Koupit Shadowgrounds: Survivor – bitva o přežití za 559,–Kč

Článek Shadowgrounds: Survivor - bitva o přežití byl publikován 25. června 2009 v 17.24 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...