Turning Point: Fall of Liberty

Tagy:  Turning Point: Fall of Liberty

Sponzorované odkazy:

Turning Point: Fall of Liberty

Říka se, že hry vycházející poslední dobou jsou pouze napodobeniny zlatých klasik a jen výjimečně se naskytne šance zahrát si opravdovou pecku, která má všechno. Turning Point: Fall of Liberty (TP:FoL) měla stejné ambice a podle všech dostupných informací je také měla naplnit. Ovšem syndrom promarněné šance se naplno bohužel projevil i zde. Proč se tak stalo a jaká hra ve skutečnosti je se dočtete právě teď.

Co se musí pochválit hned zezačátku je atmosféra. Hra mě již po prvních sekundách natvrdo přikovala do křesla a já jen zíral s otevřenou hubou. Opět se sice setkáváme s druhou světovou válkou, ovšem tentokrát je její zpracování netradiční a lehce podobné námětem starší střílečce Iron Storm. Ano, alternativní historie se opět ujímá slova. Jak bylo zmíněno, je úvod naprosto skvostný. Vy jakožto hlavní hrdina hry právě obědváte s láskou udělaný sandwitch od manželky ve výšce bezmála 30 metrů (opravdu mi nehráblo, jen jste stavební dělník), když v tom se na Manhattan řítí nacistické vzducholodě, stíhačky a jiná blonďatá modrooká verbež. Vám nezbývá než se urychleně zdekovat a pokusit se vyváznout se zdravou kůží. A pak se konečně pod křídly odboje vydat vypráskat nácky z Ameriky zpátky odkud přišli.

Převratnou hratelností nás krmí snad všichni vývojáři a vydavatelská PR oddělení u všech vycházející titulů. U TP:FoL jsme se měli dočkat perfektního mixu FPS a bojovky ala konzolové hity typu Street Fighter, Tekken, aj. Lákavě znělo i prohlášení a příslib, že herní prostředí budete moci aktivně využívat k ničení nácků. Obě featurky se ovšem jaksi do konečné verze hry nějak nedostaly a místo toho zde figuruje jediná akční klávesa, kterou můžeme občas nějakého toho blonďatého joudu s hákovým křížem na prsou efektně sejmout. Komba a souboje na blízko se tedy nekonají. A využití herního prostředí v hráčův prospěch? Ano, to tu je, ale pouze na pár místech a osobně jsem této možnosti využil třikrát, přičemž nejde o žádnou vychytávku a například nabodávat nepřátele na kusy trosek rozhodně nelze, i když to bylo vehementně slibováno.

I bez těchto dvou slibovaných vylepšeníček by stále mohlo jít o nadprůměrnou střílečku kdyby… Byly úrovně nápadité a lokace navržené s dávkou citu a nápaditosti. Spark Unlimited se s tím ale vypořádali po svém a hráči tak dostávají vykrystalizovanou nudu a průměrnost. Lokace, jež jste viděli již tisíckrát jinde tu uvidíte po tísíciprvní. Bojovat sice budete i v okolí Bílého domu, ale co je to platné, když je vše trapně nadesignované a nascriptované. To je hnus velebnosti.

Ovládání je zcela klasické a zde naštěstí lze zkazit jen velmi málo, takže přeskočme rovnou ke grafickému zpracování a zvukovému doprovodu. Opět tu máme licencovaný Unreal 3 engine, který ale naplno umí využít pouze sám Epic, protože ani grafika není důvodem ke koupi této hry. Platí tu to samé co u hratelnosti – čistý průměr. Zvukový doprovod a hudba je naopak velmi dobrá. Škoda že stejně nemohl dopadnout i zbytek hry.

Turning Point: Fall of Liberty je jednoznačně zklamáním a opět se prokazuje, že velký hype dobrou hru neudělá. Průměrná hratelnost a grafika jsou bohužel tím, co hru sráží i přes výbornou atmosféru a zvukový doprovod. Příště méně slibů pánové…

Hodnocení hry: 49%

Koupit Turning Point: Fall of Liberty za 399,–Kč

Turning Point: Fall of Liberty video trailer:

Článek Turning Point: Fall of Liberty byl publikován 30. března 2008 v 17.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...