RACE: The WTCC Game

Tagy:  RACE: The WTCC Game, RACE

Sponzorované odkazy:

RACE: The WTCC Game

Hardcore závodní PC hry jsou bezesporu určené užšímu okruhu potencionálních zájemců. Ale takových bláznů, které baví štelovat na plechovém miláčkovi vše, až do posledního šroubku rozhodně není málo. Jinak by nás švédští vývojáři z týmu SimBin neoblažili zatím posledním automobilovým simulátorem s nezajímavým názvem RACE: The WTCC Game.

Od těchto severských špílmachrů jsme se dočkali již několika závodních titulů a všechny jsou postavené na dvou pilířích – realismu a zábavě. SimBin postupně dokumentuje různá odvětví motoristického sportu a World Touring Car Championship (WTCC) je tedy jen dalším dílkem do mozaiky. Půjde opět o nadprůměrný titul, nebo o nastavovanou­ kaši?

Tentokrát nás tedy čeká šampionát cestovních vozů, takže se setkáte s mnoha světoznámými značkami. Namátkou jmenujme třeba Alfu Romeo, Peugeot, BMW, atd. Celkově je k dispozici několik desítek vozů a všechny jsou samozřejmě licencované, takže si užijete jízdu v opravdovém modelu dané automobilky. Stejně jako samotné vozy, tak i tratě a celkově všechny údaje týkající se WTCC podléhají licencím, což potěší hlavně znalce okruhů (přítomen je i brněnský Masarykův okruh) a milovníky rozpisů, které jsou zaplněny reálnými jmény jezdců. V dřívějších počinech SimBin se často kritizovalo prázdné a sterilní okolí tratí. Naštěstí v RACE se tento neduh vytrácí a nejen, že přibylo objektů kolem trati, ale vše hlavně působí živěji. Zatím tedy maximální spokojenost.

Ještě na chvíli zpátky k samotným auťákům. Ty jsou propracované do nejmenších detailů a například pohled z kokpitu považuji za skvěle vyvedený. Stejně jako v reálu, tak i zde poznáte okamžitě přesedlání z Hondy na BMW a to díky mnoha aspektům, ať jde o motor, převodovku, tlumiče, pneumatiky, atd. Tomu všemu sekunduje perfektně provedený fyzikální engine, takže nejen pohledem, ale také sluchem okamžitě poznáte, jak se auto chová a jestli nehrozí nějaký problém. Dávat si pozor na správné nahuštění pneumatik, množství paliva, délku převodových stupňů a jiných technických aspektů to ani netřeba zmiňovat. Reálnější automobilový simulátor se hledá opravdu těžko. Pochválit musím i umělou inteligenci (občas spíše demenci) soupeřů. Kladem je, že se závod odvíjí pokaždé jinak. Žádný start není stejný a mnohokrát se před vašima očima sehraje neskutečná mela a o různé šťouchání není nouze.

Graficky se RACE nevzdaluje minulým hrám ze stejného studia. Pokud máte silnější PC, je pohled na nablýskaná auta a pečlivě vymodelovanou trať potěchou pro oko. V případě slabších strojů jde o průměrné dívaní, ale dobře si zahrajete. Plusem je i televizní grafika, kterou si tvůrci vyjednali u televizního kanálu EuroSport, a rozhodně nešlo o krok vedle. Grafika je celkově jen lehce nadprůměrná. Za to zvuk je naprosto perfektní. Všechny automobily mají autentické zvukové projevy, takže pokud je mezi vámi odborník přes plechové oře, budete tu jako v ráji.

RACE: The WTCC Game je výborný automobilový simulátor ke kterému je ale třeba pořádný volant s pedály a šajtrpákou. Pokud takovým vybavením nedisponujete, ochudíte se minimálně o polovinu herního prožitku. I tak stojí RACE: The WTCC Game za zahrání, neboť nic lepšího zkrátka není.

Hodnocení hry: 84%

RACE: The WTCC Game video trailer:

RACE: The WTCC Game download demo zde:
RACE: The WTCC Game demo download

Koupit RACE: The WTCC Game za 399,–Kč

Článek RACE: The WTCC Game byl publikován 16. února 2008 v 17.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...