Stalker

Tagy:  Stalker čeština, s.t.a.l.k.e.r., Stalker návod, Stalker cheaty, Stalker patch

Sponzorované odkazy:

Stalker

Stalker: Shadow of Chernobyl je dlouho očekávaná hra kterou nejeden hráč již ani neočekával. Nicméně hra je tu a to je pro hráče to hlavní.

Dusná atmosféra

Už samotný výběr lokací pro tuto hru se autorům velmi povedl a tzv. Zóna (oblast okolo jaderné elektrárny Černobyl) je přesně taková jakou by jste si ji po výbuchu představovali… Poničená příroda, spáleniště, všudypřítomná radiace, vraky aut, vysídlené budovy, rez a špína… Toto všechno vás pohltí a udrží u monitoru. Ve hře se zmocňujete postavy Stalkera, což je jeden z bývalých obyvatel Zóny, který v této oblasti pátrá po artefaktech z doby před výbuchem.

Stalker – déšťStalker – déšť

Život je krátký

Přesně tímto heslem se zde asi všichni řídí, neboť radiace dokáže každému pěkně zavařit a ochrana před ní není 100% a alespoň částečně její účinky brzdí hlavně hlty vodky. Na svých toulkách se budete potkávat s jinými stalkery se kterými můžete spolupracovat nebo likvidovat. Každý zde žije svůj vlastní život – obchodníci obchodují, NPC vám zadávají nové úkoly a dodávají informace, předměty zvyšují statistiky (jde o kombinaci fps a rpg), zvyšujete si reputaci u jednotlivých frakcí, atd.

Stalker – mutantStalker – mutant

Souboje – koření každé střílečky

Tak u této klíčové vlastnosti se musíme zastavit… Stalker je totiž dosti kontroverzní, neboť nepřátelé jsou dosti tuzí a zbraně překvapivě málo účinné, a pokud nemáte v oblibě mířit na hlavu, zde se to budete muset naučit sakra rychle. Nebo utrácet u obchodníků za alespoň lepší a průraznější střelivo. Nepřátelé jsou ale velmi pěkně designovaní a míra radiace se na nich graficky podepsala impozantně. Pokud máte rádi mutanty jak lidské, tak jejich zvířecí protějšky, přijdete si zde na své. Zmínit ovšem musíme, že umělá inteligence je spíše průměrná a nepředvádí nic, co by hráče mohlo překvapit. Škoda. Arzenál je vesměs konzervativní a poplatný době ve které se Stalker odehrává (pistole, brokovnice, sniperka, atd.). Zbraně si můžete také upgradovat třeba o puškohledy, podvěšený granátomet a jiné srandy.

Stalker – grafika je opravdu pěknáStalker – grafika je opravdu pěkná

Vejít do Zóny?

Po letech čekání byste to měli alespoň zkusit… Grafická stránka působí opravdu depresivním dojmem a přitom se na ní na vysokých detailech i parádně kouká. S tím souvisí hardwarová náročnost, která je diskutabilní – nedá se paušalizovat, že určitá konfigurace je již vhodná pro plynulé hraní a která už ne… Nicméně s dvoujádrovým procesorem, alespoň GB RAM, a grafikou NVidia 7900 a vyššími budete moci dát detaily na maximum a užívat si… Ostatně ani váš sluch nebude ochuzen (až na podivné zvuky zbraní). Pokud máte rádi střílečky se špetkou rpg neuděláte se Stalkerem chybu.

Stalker video trailer:


Koupit STALKER: Shadow of Chernobyl za 399,–Kč

V březnu 2008 vyjde nástupce této výborné hry STALKER: Clear Sky, jenž bude podle dostupných informací ještě kvalitnější. Předobjednat si ho však můžete již nyní zde:

Předobjednat STALKER: Clear Sky za 559,–Kč

STALKER: Shadow of Chernobyl demo download zde:
STALKER: Shadow of Chernobyl demo download

STALKER: Shadow of Chernobyl patch download zde:
STALKER: Shadow of Chernobyl patch 1.0 → 1.4 CZ

Článek Stalker byl publikován 2. září 2007 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ryan. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...