Anno 2070 - Osvědčený koncept v moderním světě

Tagy:  budování moderní civilizace, moderní budovatelská strategie, Nejnovější díl anno, Anno 2070 here

Sponzorované odkazy:

Anno 2070 - Osvědčený koncept v moderním světě

V této recenzi si představíme již páté pokračování celosvětově oblíbené budovatelské série Anno. Nejnovější počin vyrobili chlapci z Related Designs a dali mu výstižný název Anno 2070. Děj se odehrává, jak již název napovídá, v roce 2070, kdy globální oteplování zapříčinilo extrémní nárůst hladin oceánů. Ocitnout se v budoucnosti je očividná změna oproti předchozím čtyřem dílům, které se vždy odehrávaly v minulosti, konkrétně ve středověku. Zda se tento radikální krok vyplatil a co všechno zapříčinil, se dozvíte v této recenzi.

Anno 2070 I.Anno 2070 I.

Princip

Ač se na první pohled může zdát, že nová doba mění naprosto vše, původní mechanizmy a koncepty série zůstávají zachované. Opět je vaším cílem vybudovat silné a stabilní prostředí pro své obyvatele. K tomu budou samozřejmě zapotřebí suroviny, které je třeba vytěžit či koupit. Brzy taky poznáte, že zajistit vše potřebné pro další růst není vůbec jednoduché. Pokud se vám to ale podaří, mohou práce započít a z malé vesničky se brzy stane gigantická metropole.

Frakce

Ve hře narazíte na tři frakce, které se liší prakticky ve všem. První z představených jménem The Ecos se zaměřuje na ekologický vývoj a životní prostředí. Charakterizovat by se dala jako mírumilovná kolonie. Druhá kolonie nazývaná The Techs je v otázce šetrnosti poměrně neutrální. Soustředí se především na výzkum v oblasti vědy. Poslední frakce je prakticky opakem té první. The Tycoons se zajímá především o své vlastní záměry a finance. Budoucnost přírody je jim zkrátka ukradená. Nečekejte však napnuté vztahy, které brzy vyvrcholí ve válečný stav. Na rozdíl od většiny dnešních strategií nepůjde o ničení, ale o nutnou spolupráci všech frakcí. Jedině tak dosáhnete opravdového vítězství.

Anno 2070 II.Anno 2070 II.

Novinky

Velký důraz ve hře je kladen na získávání životně důležité energie. Víceméně máte dvě možnosti, jak si ji opatřit. Pokud zvolíte průmyslovou možnost, neboli rychle získat velké množství energie, musíte počítat s možností brzkého vyčerpání zdrojů a také znatelným znečištěním svého území. Naopak obnovitelné zdroje nabízí naprostou nevyčerpatelnost a čistotu. Na druhou stranu se připravte na velké investice a malé zisky energie. Další novinkou jsou masová média, která není radno podceňovat. Mohou vám totiž svým míněním pěkně zavařit, stejně tak lze jejich podmaněním snadno manipulovat s širokou veřejností.

Zpracování

Grafická stránka hry se vývojářům vyloženě povedla a hráči se tak mohou těšit na opravdovou pastvu pro oči. Budovy, animace i detaily jsou dobře vyladěny a každý si tak může vychutnat nerušenou atmosféru města budoucnosti. Vysoké mrakodrapy sahající až k obloze, aniž by byla poničena všudypřítomná kouzelná příroda. Celou atmosféru dokresluje příjemná a dobře vybraná hudba. Za to vše je ale třeba zaplatit v podobě výkonného hardwaru. Největší vliv má samozřejmě grafická karta a procesor.

Anno 2070 III.Anno 2070 III.

Hodnocení

Ač kampaň je na průměrné úrovni, vynikající zpracování a řada skvělých novinek nenechá hráče chvíli vychladnout. Vývojáři se zkrátka drželi osvědčených metod z předchozích dílů, které zasadili do moderního světa, zabývajícího se realistickými problémy společnosti. Sečteno podrženo, Anno 2070 je samozřejmostí každého fanouška budovatelských strategií.

Výhody:

  • Grafika
  • Nápaditost
  • Hratelnost
  • Uvěřitelnost

Nevýhody:

  • Větší hardwarové nároky

Hodnocení:  88 %

„Anno 2070 na PC si můžete zakoupit zde.“: http://www.xzone.cz/nahledgame.php3?…

Článek Anno 2070 - Osvědčený koncept v moderním světě byl publikován 24. března 2012 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...