Risen - první dojmy

Tagy:  Risen, Gothic, RPG, preview, demoverze

Sponzorované odkazy:

Risen - první dojmy

Baví vás RPG Gothic, ale už jste to hráli snad milionkrát? Hledáte další podobnou hru? Nezoufejte, blíží se hra Risen.

Příběh

Příběh zde začíná podobně jako ve hře Gothic I. Vaše loď ztroskotala a vy se probudíte s hlavou v písku na pláži na nějakém neznámém ostrově. Není zde žádný tutoriál (pouze objevující se tipy) a vy jdete rovnou do akce, oberete pár mrtvol o jejich poslední majetek a přitom narazíte na nádhernou dívku, která také přežila, a tak spolu odcházíte do útrob neznámého ostrova. Ovládání je intuitivní a není dlouho nad čím přemýšlet, samotná hra vám napoví co a jak. Brzy najdete svojí první zbraň a nepřítele (který se mimochodem velmi podobá těm velkým ptákům z Gothica). Boj je zde vyřešen velmi jednoduše, levým tlačítkem útočíte a pravým se bráníte. Bohužel většina z těch dvaceti minut hraní dema je právě o tomto. Na cestě narazíte na jednu hrobku kde je jeden nepřítel a jinak zde nic zajímavého není. Vývojáři pravděpodobně nechtějí příliš ze hry ukazovat.

Úprava masa pro zlepšení kvalityÚprava masa pro zlepšení kvality

Hádáme, co dál

V demu jsem narazil pouze na dva meče, ale byly zde náznaky na další vybavení. Později určitě narazíte na luk, protože jsem našel šípy. Sbírat můžete spoustu bylinek a lektvarů takže se dočkáme i nějakých čar a kouzel. Určitě zde budou tyče ať už kouzelné nebo ne. Nenarazil jsem ani na jedno brnění, ale hádám, že můžeme očekávat to co vždycky. Dál už si netroufám hádat.

InventářInventář

Grafika, zvuk

Grafika zde vypadá pěkně, není to úplná špička na trhu, ale ostrov je hezky barevný a všechno se hýbe. To je samozřejmě výhoda pro hráče se slabší sestavou PC. Zvuk je dobrý, ale určitě není výtečný, hlavní hrdina není skoro slyšet a hudba je nevýrazná,nesmíme zapomínat, že toto není finální verze hry.

GrafikaGrafika

Závěr

Na hru Risen se velmi těším, určitě je zde dobrá hratelnost a neznámý ostrov kde máte volnost pohybu také nezní špatně. Když přejdeme průměrný zvuk a lehce nadprůměrnou grafiku myslím, že se stále máme na co těšit. Nemůžu hru zatím hodnotit, ale můžu doporučit stáhnutí dema.

**Stáhnout demo z Edownload.cz

Článek Risen - první dojmy byl publikován 27. listopadu 2009 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Patrik Šoma. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...