V čem nosí holky a kluci své notebooky? Fešné brašny jsou základ!

V čem nosí holky a kluci své notebooky? Fešné brašny jsou základ!

Přestože herní hardware lze zpravidla velice snadno poznat na první pohled díky výraznému designu, v případě brašen na přenosné počítače tomu tak být nemusí. Praktičnost brašen mezi hráči často stojí v ústraní, což se ale nemusí vyplatit. Moderní batohy na notebook totiž mohou vypadat velice svěže a fešně a zároveň mohou být velice praktické.

Stylovost na prvním místě

Nudné brašny a batohy, které často výrobci dodávají v balení přímo s novým notebookem sice svoji práci udělají, ale designem zapadnou do průměrné šedi. Stejně tak i celá řada brašen určená do firemní sféry, kde se po nich prostě jen požaduje snadná přenositelnost notebooku, dostatek prostoru a také bezpečí pro přenášený notebook. Protikladem jsou potom striktně stylové brašny, které svůj účel ale zdaleka neplní na sto procent. Myslím tím především bezpečnost notebooku. Je tedy opravdu důležité věnovat výběru dostatek prostoru a stylovost neklást vždy na zcela první příčku v požadavcích na brašnu.

Stylové kabelky s přihrádkou na notebook? Žádný problém!Stylové kabelky s přihrádkou na notebook? Žádný problém!

Přesto zmíněné argumenty mohou z jistého úhlu naznačovat, že kompromis není zcela možný, není to pravda. Existují tak například zajímavé módní kabelky s přihrádkou na notebook, stejně jako stylové barvami hrající brašny s logy známých výrobců hardware, nebo s motivy předních herních sérií, jako je například Assassin's Creed, Call of Duty a tak podobně.

Co zohlednit při výběru?

Základním a zároveň jakýmsi odrazovým argumentem při výběru správné brašny je bezesporu úhlopříčka notebooku, respektive celkové rozměry. Když se notebook do brašny nevejde, nedá se s tím v podstatě nic dělat. Pokud vložíte menší notebook do větší brašny, teoreticky se nic neděje. Prakticky ale malý notebook není správně zafixován a zvyšuje se možnost fyzického poškození.

Ani batohy nestojí v pozadí. Nabízí dostatek prostoru i pořádné zafixování notebooku.Ani batohy nestojí v pozadí. Nabízí dostatek prostoru i pořádné zafixování notebooku.

Dále je vhodné zvážit, jak často a kam budete notebook přenášet. Čím častěji notebook přenášíte, tím se zvyšují nároky na ergonomii a v určitých případech také na prostor, který je k dispozici vedle vlastní kapsy na notebook. Další požadavky mohou mít například studenti. I ti si občas chtějí zahrát, zároveň notebook potřebují přenášet napříč přednáškovými síněmi. Velký a těžký herní notebook tak potřebuje bytelnou a odolnou brašnu. A stylovost ani zde nejde zcela bokem.

Výběr brašny se nevyplácí podceňovat

Ať už hledáte brašny, tašky a nebo stylová zavazadla na kratší i dlouhé cesty, vyplácí se výběrů věnovat dostatek času a jednotlivé obaly na notebook si osahat i osobně v obchodech. Jedině tak si můžete ověřit, že brašna notebooku padne jak má a že plní vše, co od ni očekáváte.

Článek V čem nosí holky a kluci své notebooky? Fešné brašny jsou základ! byl publikován 22. srpna 2016 v 07.00 v rubrice PR články. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...