Mariáš

Tagy:  mariáš

Sponzorované odkazy:

Mariáš

Milovníci mariáše již nemusí do hospody, abych to teda uvedl na správnou míru, tak do hospody samozřejmé musí, ale už ne za mariášem. Ten přichází do pohodlí vašeho domova v podobě počítačové hry. Nejde zdaleka o první počítačovou karetní hru, ale jistě sami uznáte, že po všech solitérech a jemu podobných hrách bude možná Mariáš českému poli hráčů bližší. Samotná hra je velmi jednoduchá a svým zpracováním připomíná všem dobře známé karetní hry z Windows.

Mariáš

Hra je opravdu jednoduchá a tím dává dostatek prostoru pro herní prožitek. Z hlediska nastavení moc práce mít nebudete mimo záležitostí jako nastavení riskovaní soupeřů se jedná opravdu o maličkosti typu nastavení jmen soupeřů nebo vzhledu karet. Jak to tak bývá místo bodu se hraje o peníze. A věřte, že ztráta nějaké té kačky, byť virtuální vás mnohdy dostane do varu.

V případě, že jste zdatnými hráči mariáše tak nebudete mít se hrou žádné potíže, ovšem jestliže hrajete pouze občasně, mohli byste mít problém s vysvětlením některých pojmů, proto pro vás máme malý slovníček některých pojmů, které se ve hře objevují.

Betl – Způsob hry, ve které hráč nesmí vzít ani jeden zdvih. Durch – Hráč volí, že vezme všechny zdvihy. Flek – Násobí sazbu.

Kdybych měl hru nějak zhodnotit, tak bych začal tím, že hra je spíše pro hráče, kteří mariáš vyhledávají. Rozhodně se nejedná o žádnou pecku, ale v rámci tvůrci zvoleného tématu jde o záležitost povedenou. Hra má jednoduchost a ze strany hry vás nezdržují zbytečné funkce.

Mariáš ke stažení zde:
Mariáš download

Hra je dostupná ve freeware a shareware verzi na domovském webu – zde

Článek Mariáš byl publikován 19. července 2008 v 11.14 v rubrice Hry. Autorem článku je Petr Vajda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...