Soldat

Tagy:  Soldat download, Soldat 1.4.2 download

Sponzorované odkazy:

Soldat

Znáte herní klasiky jakými jsou Counter – Strike, Quake, Worms nebo freewareové Liero? Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, možná právě dnešní recenzovaná hra bude pro vás to pravé. Kombinuje akci, rychlé reflexy i notnou dávku taktického myšlení a jmenuje se Soldat.

Kde se vzal, tu se vzal

Soldat – akční řežbaSoldat – akční řežba

Polsko není jen země katolíkům zaslíbená nabízejíc levné potraviny a vyhlášené trhy plné (ne)kvalitního zboží, ale je známá i jako země mající kvalitní herní vývojáře z komerční i nezávislé scény. Soldat je tedy hrou od našich severních sousedů (přesněji souseda – za vše může jediný člověk). Soldat je z boku viděná akční hra odehrávající se na jedné z mnoha rozličných map a podle vybraného herního módu se mění i cíl hry. Módů je celkem 7 – Capture the Flag, Deathmatch, Hold the Flag, Infiltration, Pointmatch, Rambomatch a Teammatch. Osobně se mi nejvíce zalíbila klasika Capture the Flag, kdy hráč musí uzmout soupeřovu vlajku a donést ji do své báze a mód Rambomatch, kdy jeden z hráčů disponuje Rambo lukem, který zabíjí na jednu ránu a regeneruje životy, přičemž ostatní hráči musí tohoto „zabijáka“ sejmout.

Soldat – Grafika by potřebovala faceliftSoldat – Grafika by potřebovala facelift

Soldat se ovládá naprosto stejně jako každá jiná střílečka a proto veškeré finty a pohyby vám přejdou rychle do krve. Stejně jako u hry Quake, tak i zde jde většinou pouze o to mít výborný aim (schopnost zasáhnout protihráče za jakékoliv situace) a mít podrobně projeté všechny mapy a znát jejich klady a zápory. Ostatně map je v základu 51 a to je slušná porce i na delší hraní. Komunita kolem Soldat je naštěstí živá a není problém narazit na spousty nových map, módů nebo addonů.

Akční hra musí obsahovat zbraně. Nejlépe hodně zbraní, které ovšem musí být vyvážené. Soldat přináší 18 kousků reálných „kvérů“ mezi nimiž nechybí pistole Desert Eagle, samopal H&K MP5, automaty AK-74 nebo Steyr-AUG. Soldat je hrou multiplayerovou, ale pokud nedisponujete připojením k internetu nebo nemáte na lidské protivníky náladu obsahuje hra v základu „inteligentní“ boty (počítačem řízené hráče). Bohužel kvalit lidských oponentů nedosahují a tak je možné doporučit je pouze na občasný trénink.

Soldat – Některé mapy jsou opravdu pěkně nadesignovanéSoldat – Některé mapy jsou opravdu pěkně nadesignované

Grafická stránka Soldat je velmi jednoduchá a na můj vkus velmi zastaralá. Sice jsem vyrostl na osmibitech, ale v roce 2007 by hře minimálně grafický facelift nesmírně pomohl. Výhodou současné grafiky je alespoň naprostá nenáročnost na hardware, takže i 400 MHz procesoru, 32 MB RAM a grafické kartě podporující Direct 3D si pohodlně zahrajete. Zvuky jsou na tom stejně jako grafika a po půl hodině jsem je musel vypnout.

Soldat je na freeware poměry zdařilou hrou a o její oblíbenosti svědčí množství klanů, které v této hře zápolí v jedné z mnoha on-line lig a turnajů. Pokud máte rádi tento typ her, jste majitelem obstojného skillu a aimu, věřím, že právě vás může Soldat oslovit a zabavit na dlouhé hodiny.

Hodnocení hry: 68%

Soldat video trailer:

Soldat freeware download zde:
Soldat download

Článek Soldat byl publikován 9. listopadu 2007 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...