Stranglehold

Tagy:  Strangehold demo, Strangehold recenze

Sponzorované odkazy:

Stranglehold

Jsou hry podle filmů a hry podle filmů…. Jedny jsou podprůměrné, maximálně průměrné. Druhé jsou nadprůměrné a občas i výborné. Co na tom, že takových skvělých her podle filmové předlohy vzniká tak málo, o to víc každá taková překvapí. Bude to i případ Stranglehold?

Stranglehold – přestřelka na moleStranglehold – přestřelka na mole

John Woo je guru asijských akčních snímků a právě jeho vrcholným snímkem Hard Boiled je Stranglehold velmi silně inspirovaný. Hlavním hrdinou stejně jako ve filmu je policejní inspektor Yuan známý ovšem jako inspektor Tequila. Příběh se motá kolem zrady, odplaty, mafie (zde je to asijská triáda) a spousta jiných béčkových klišé. Jenže vše se nakonec tak zamotá, že ani nejpečlivější divák nebude pomalu vědět, která bije. Nicméně prozrazovat cokoliv navíc rozhodně nebudeme a vychutnejte si chaotickou zápletku sami:-)

První co vás praští do očí bude podobnost s hrou Max Payne. Stranglehold je opravdu neskutečně podobný Maxovi, ale ani to není na škodu, protože akce je tu ještě zběsilejší, náročnější, dynamičtější, krvavější. Prostě dotažená skoro k dokonalosti.

Stranglehold – Kdo vystřelí první?Stranglehold – Kdo vystřelí první?

Stranglehold je nesmírně lineární a tak žádné boční cestičky opravdu nehledejte. Tento neduh zachraňuje variabilní prostředí, které se skládá převážně z interiérů. Už bylo řečeno, že akce je zběsilá a rychlá. Tomu napomáhá široký arzenál různých kvérů od pistolí, přes lehké samopaly, pušky, odstřelovačky, atd. Kosit s němi řadové nepřátele nebo bosse je skvělá zábava a ve spolupráci bullet time modem a neuvěřitelnými akrobatickými kousky inspektora Tequily je to přímo delikatesa. Kde jinde uvidíte vyběhnout hlavního hrdinu po zdi, odrazit se na zábradlí, sjet po něm dolů, udělat skok plavmo a do toho všeho neustále zasypávat nepřátele olovem? Už jen kvůli tomuto stojí Stranglehold za vyzkoušení. A to jsme ještě nezmínili famózní fyziku…

Stranglehold – Tequila v akciStranglehold – Tequila v akci

Fyzika a grafika je poplatná Unreal 3 enginu na kterém hra běží. Sice textury nepatří k nejdetailnějším, ale ekvilibristické kousky a kompletně zničitelné prostředí to více než dobře vynahrazuje. Ovšem i tak si připravte pořádné herní železo, protože Stranglehold si zrovna z výroby pořádnou optimalizaci nepřinesl. Za povšimnutí stojí chlapecké hlášky Tequily, které jsou nejen sarkastické, ale i moralizující.

Stranglehold představuje derivaci akčního žánru v jeho nejkrystaličtější podobě. Nabízí akční zábavu v neskutečně brutálním tempu, ale nic víc… Ovšem i toto stačí, aby se hra vyhoupla do nadprůměru a nechala za sebou 99% her vytvořených podle filmů.

Stranglehold video trailer:

Stranglehold download zde:
Stranglehold demo download

Koupit Stranglehold za 559,–Kč

Článek Stranglehold byl publikován 16. října 2007 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Mirek Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (323).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...