BlizzCon 2016 - Nekromant se vrací do série Diablo, Overwatch roste

Sponzorované odkazy:

BlizzCon 2016 - Nekromant se vrací do série Diablo, Overwatch roste

Podzim je tady a každý to pozná podle svého. Někdo podle toho, že venkovní teploty jsou výrazně nižší, jiný zase podle toho, že regály obchodních domů se pomalu začínají plnit vánoční výzdobou. Mezi námi – všimli jste si, že v posledních letech záludní prodejci zahajují útoky na naše peněženky prostřednictvím svátků vánočních stále dříve? Jestli to takhle půjde dál, tak za takových šest nebo sedm let se jim ani nevyplatí ten vánoční sortiment uklízet a budou jej moci nechat ve výlohách celoročně. Všechno zlé pro něco dobré, aspoň ušetří za pracovní výpomoc ve skladech a takové vánoční cukroví s rumovou náplní může po ročním uležení získat ten správný šmak.

Jak jsme řekli před chvílí: každý člověk vnímá změnu ročních období trochu jinak a prostřednictvím jiných aspektů. My hráči máme práci usnadněnou, minimálně co se přechodu léta v podzim týče. Nepotřebujeme k tomu venkovní teploměry, ani něžné polovičky, které by z ničeho nic odmítaly pobíhat venku jen v nedbalkách. Stačí nám k tomu pohled na stránky libovolného herního obchodu a hned víme, kolik uhodilo. Podzim totiž každoročně patří mezi období, které je nejbohatší na vydání těch nejočekávanějších herních titulů roku. Ani letos tomu není jinak, vždyť jen v minulých týdnech nás svým příchodem obšťastnilo více zajímavých her, než za celou první polovinu letošního roku. Namátkou například Mafia III, nové Call of Duty, Dishonored či Titanfall.

Nejen novými tituly však jest živ hráč, potažmo žurnalista, který píše o hrách. Jistě, všechny z uvedených titulů jsou bezpochyby nesmírně zajímavé a dal by se o nich napsat rozsáhlý esej, ale ani tak nesmíme zapomínat hledět do budoucna a přemýšlet, co bude za měsíc, případně za rok. Úvahy na téma, jak se od února povede Donaldu Trumpovi, ponecháme jiným a raději zůstaneme věrni herní tematice, kvůli níž většina z vás, čtenářů, na tyto stránky zabrousila.

Každý rok se koná několik herních konferencí, které jsou bohaté na přednášky, jež si pro nadržené fanoušky připraví ty nejuznávanější společnosti a jejichž prostřednictvím dojde k představení připravovaných titulů, které by měly vyjít v průběhu nadcházejících měsíců. Tou největší akcí tohoto typu samozřejmě každoročně je E3, v těsném závěsu za ní se pak koná její evropská odnož, GamesCom, který však v průběhu posledních let značně upadl a několik velkých firem jej již zcela ignoruje. Na druhé jmenované pravidelně přispívá svou troškou nových informace do mlýnice také Blizzard. Ty největší špeky si však tato společnost schovává až do podzimu. Proč by také ne, když již několikátým rokem pořádá svou vlastní konferenci BlizzCon, kde je veškerý prostor věnován právě hrám tohoto studia a jeho vedení se tudíž nemusí obávat, že by představení nové postavy do Diabla bylo zastíněno odhalením nové edice Skyrimu.

Když se daří…

Ať už si o Blizzardu, potažmo jeho hrách myslíte cokoli, jedno uznat musíte: jeho konference mají vždy jedinečnou atmosféru a představují jen stěží napodobitelnou show. Jinak tomu nebylo ani letos.

Film Warcraft: První střet v kinech uspěl.Film Warcraft: První střet v kinech uspěl.

Ceremonii, která letošní BlizzCon zahájila, můžeme jednoduše shrnout následujícími slovy: one man show ředitele Blizzardu, Mikea Morhaimeho. Ten v úvodu stručně shrnul úspěchy, kterých se jeho společnosti podařilo v posledních měsících dosáhnout a došlo samozřejmě i na film Warcraft: První střet. Tomu se v kinech dle dostupných statistik dařilo, což mnohé optimisty přimělo k tomu, aby uvěřili, že éra špatných filmů podle kvalitních her je již definitivně u konce. V tomto přesvědčení je o pár dní později mohl utvrdit i fakt, že nechvalně proslulý režisér Uwe Boll ohlásil konec své „hvězdné“ kariéry. My jsme však, co se podobných tvrzení týče, značně opatrní. Skutečně kvalitních filmů, jež byly natočeny na základě titulů, které jsou primárně zástupci jiných médií, je pouze pár a na špeky typu Alone in the Dark či Dreamcatcher se jen tak zapomenout nedá.

Poměrně úsměvně zapůsobilo Morhaimeho prohlášení, že kolem blizzardích her se shlukuje skupina lidí, kteří reprezentují hráčskou komunitu v tom nejlepším světle a to zejména z důvodu, že minimálně jednou do roka médii proběhne krátká zpráva o tom, jak nějaký hráč zemřel, protože až do zemdlení hrál Starcraft či World of Warcraft. I když na druhou stranu je potřeba uznat, že většina těchto lidí pochází povětšinou z Asie, kde se k hraní her přistupuje jinak a pokud někdo chce zemřít tímto způsobem, tak je to čistě jeho věc a hrám jako takovým to může za vinu dávat jen ten, kdo není schopný si dávat věci do širších souvislostí.

Povoláním hráč

Po spíše nudnějším sociálně-ekonomickém úvodu se konečně dostala řeč na hry. Prvním v pořadí samozřejmě nemohl být nikdo jiný než World of Warcraft, který mnoho lidí stále označuje za hlavní dojnou krávu Blizzardu, kteréžto označení je asi nejpřesnější. Kromě shrnutí novinek, které se do hry dostaly společně s nejnovějším datadiskem Legion, tvůrci předvedli také notnou dávku sebereflexe, když přiznali, že nejsou tak úplně spokojeni se stavem, v jakém do světa vypustili předchozí rozšíření Warlords of Draenor, jenž se rozhodli z vůle distributora značně osekat, aby jej stihli vydat v termínu.

World of Warcraft: Legion umí v určitých momentech vykouzlit skutečně pohledná zakoutí a zastaralý engine na něm v těch momentech není vůbec poznat.World of Warcraft: Legion umí v určitých momentech vykouzlit skutečně pohledná zakoutí a zastaralý engine na něm v těch momentech není vůbec poznat.

Odhalení dalšího datadisku jsme se nedočkali a s největší pravděpodobností se jej až do příštího BlizzConu nedočkáme, což je pochopitelné, jelikož Legion je stále poměrně čerstvá věc. To však neznamená, že by Blizzard neodhalil celou řadu obsahu, která bude do hry přidávána v průběhu následujících měsíců. Když pomineme nového ozdobného mazlíčka, kterého si budete moci již začátkem prosince koupit za reálné peníze a podpořit tak charitu, tak největšími taháky, jež se do World of Warcraft chystají, jsou bezesporu nový raid Tomb of Sargeras, originální mounti pro každou z dostupných tříd a řada dalších menších úprav. Jako největší tahák na mnoho lidí působí odemknutí možnosti létání v oblastech, přidaných posledním datadiskem. Jeho zpřístupnění však bude podobně jako ve Warlords of Draenor během na delší trať. Hra po vás například bude vyžadovat dokončení základních příběhových linií ve všech dostupných zónách či splnění vysokého množství questů pro hráče na nejvyšších úrovních.

Koupit World of Warcraft Battlechest na Xzone.cz

Koupit World of Warcraft: Legion na Xzone.cz

Koupit sběratelskou edici World of Warcraft: Legion na Xzone.cz

Overwatch to zkusil jinak a vyšlo mu to.Overwatch to zkusil jinak a vyšlo mu to.

Když Blizzard na jaře letošního roku po dlouhém betatestování konečně spustil multiplayerovou střílečku Overwatch, mnoho lidí v její výraznější úspěch na trhu nevěřilo. Proč by také hráči měli chtít platit za něco, co si můžou užít v léty prověřeném Team Fortress 2 zcela zadarmo? Opět se však ukázalo, jak moc logo Blizzardu táhne a Overwatch se tak dočkal velkého komerčního úspěchu a podařilo se mu vybudovat kolem sebe i pevné jádro pravověrných fanoušků, kteří s nadšením hltají vše, co se kolem něj šustne. Na BlizzConu jsme se dočkali odhalení nové hratelné postavy, Sombry, několika nových map a dvojice nových herních režimů a sice 1v1 a 3v3. V době, kdy čtete tento článek, by všechny tyto novinky měly být již do hry implementovány, takže pokud vás Overwatch baví, nic nebrání tomu, abyste si je vyzkoušeli.

Koupit Overwatch: Origins Edition ve verzi pro PC na Xzone.cz

Koupit Overwatch: Origins Edition ve verzi pro PS4 na Xzone.cz

Koupit Overwatch: Origins Edition ve verzi pro XOne na Xzone.cz

Když už mluvíme o Overwatch, nesmíme zapomenout zmínit ani nově představený projekt Overwatch League. Ten má za cíl sdružovat ty nejlepší hráče tohoto herního počinu, kterým Blizzard dá k dispozici trenéry, stálé platy i pracovní kontrakty. První sezona Overwatch League začne příští rok.

Hrajeme si se smrtí

Ačkoliv základní dějová linka Starcraftu 2 se s vydáním posledního datadisku Legacy of the Void již definitivně uzavřela, hra se bude i nadále vyvíjet. Velké změny se chystají hlavně v oblasti umělé inteligence. Blizzard oznámil, že uzavřel spolupráci se společností DeepMind, vlastněnou Googlem. V praxi to bude vypadat tak, že již na začátku příštího roku získá každý hráč Starcraftu možnost stáhnout si speciální aplikaci, která bude sledovat jeho počínání přímo ve hře. Shromážděná data poté budou využívána mimo jiného také jako materiály pro trenéry, kteří budou mít za úkol pomáhat hráčům.

Koupit Starcraft 2 Battlechest na Xzone.cz

Koupit Starcraft 2 – Wings of Liberty na Xzone.cz

Koupit Starcraft 2 – Heart of the Swarm na Xzone.cz

Koupit Starcraft 2 – Legacy of the Void na Xzone.cz

Po trojlistu placených titulů se ke slovu dostala i dvojice her ze stáje Blizzardu, které si můžeme zahrát zcela zdarma. Mluvíme samozřejmě o karetní strategii Heathstone a MOBA titulu Heroes of the Storm. První jmenovaná dostane po menší odmlce nový datadisk, nesoucí jméno Mean streets of Gadzetan a jak jeho název i první video napovídají, ponese se ve značně odlehčeném duchu.

Blizzard je společnosti, která se vyznačuje tím, že o své tituly pečuje i mnoho let po jejich vydání. Důkazem tohoto tvrzení může být třeba nedávné vydání nového patche pro Diablo 2, které vyšlo již v roce 2000. Jednalo se sice pouze o záplatu, jež opravila funkčnost titulu na moderních operačních systémech, ale příznivce to dozajista potěšilo.

Diablo 3 je v tomto směru stále ještě poměrně mladou hrou a i když jej mnozí osočují z toho, že dělá celé populární sérii jen ostudu, my jej považujeme za vydařený titul, který je ideální pro takové to relaxační hraní po náročném pracovním dni. Navíc je do něj pravidelně s odstupem několika měsíců přidávána hrstka nového obsahu, kde jinde toto dostanete?

Tvůrci třetího Diabla dle vlastních slov udělali hloubkový průzkum na internetových fórech a jiných stránkách, které se jejich hře věnují a pokusili se dát dohromady seznam věcí, jež hráči nejvíce postrádají. Tou nejčastěji skloňovanou se nakonec stala postava Nekromanta, který byl jedním z hratelných hrdinů ve druhém díle. A co myslíte? Už v příštím roce tento prošedivělý dobrák rozšíří řady dostupných postav v Diablu 3. Ačkoli toho o něm zatím mnoho nevíme, už teď vám můžeme prozradit, že Nekromant nebude do hry přidán formou bezplatného patche, jako většina jiného nového obsahu, ale budete si jej muset zakoupit v rámci speciálního balíčku, jehož cena zatím nebyla stanovena.

Retro grafický filtr dává Diablu 3 zcela noý rozměr.Retro grafický filtr dává Diablu 3 zcela noý rozměr.

Mnoho lidí očekávalo, že se na letošním BlizzConu dočkáme odhalení Diabla 4, případně představení nového datadisku pro Diablo 3. Důvodem bylo, že série letos v prosinci oslaví své dvacáté narozeniny, první díl vyšel 31. prosince roku 1996. Ničeho takového jsme se nakonec nedočkali a Nekromant tak zůstal tou největší novinkou, na níž se můžeme v budoucnu těšit. Kromě něj tvůrci připravují do hry v příštím roce přidat (bezplatně) několik nových oblastí k prozkoumávání, nový herní režim a řadu menších vylepšení kosmetického rázu, které hlavní designér titulu, Wyatt Cheng, označil za nejvíce populární. Dvacáté výročí série pak Blizzard oslaví po svém a všichni hráči si tak budou moci v lednu po vydání nového patche projít předělávku legendárního prvního dílu v enginu Diabla 3. Tato akce bude časově omezená, bude se ale opakovat každý rok.

Koupit Diablo 3 na Xzone.cz

Koupit Diablo 3: Reaper of Souls na Xzone.cz

Koupit Diablo 3: Ultimate Evil Edition pro PS4 na Xzone.cz

Koupit Diablo 3: Ultimate Evil Edition pro PS3 na Xzone.cz

Koupit Diablo 3: Ultimate Evil Edition pro XOne na Xzone.cz

Koupit Diablo 3: Ultimate Evil Edition pro X360 na Xzone.cz

Článek BlizzCon 2016 - Nekromant se vrací do série Diablo, Overwatch roste byl publikován 26. listopadu 2016 v 05.00 v rubrice Herní weby, Hry a Novinky. Autorem článku je Jaroslav Choun. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...